Mamy 9247 aktualnych szkoleń oraz 5266 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Wirtualny świat to ich życie

Dzieci znakomicie dają sobie radę w wirtualnym świecie i coraz częściej stają sie nieporadni w tym prawdziwym - wynika z badań brytyjskich naukowców.


73 proc. brytyjskich dzieci doskonale wie jak działa myszka komputerowa, a nawet niektóre programy. Z drugiej strony zaledwie 11 proc. z nich potrafi samemu zawiązać sznurowadła - wynika z badań AVG. Co piąte dziecko potrafi skorzystać z komórki, a co czwarte przegląda bez problemu witryny w internecie.

Do tego blisko 70 proc. dzieci w wieku przedszkolonym doskonale radzi sobie z prostymi grami komputerowymi ale zaledwie 20 proc. potrafi pływać, a 30 proc. umie się samemu podpisać.

Taki stan rzeczy ma wiele zalet jak i wad. Z jednej strony niekiedy już kilkuletnie dziecko potrafi obsługiwać urządzenia i programy, o których nie słyszeli starsi. Do tego młode pokolenie dzieci znacznie szybciej przyswaja wiedzę. Z drugiej, operatywność i komunikacja interpersonalna traci na znaczeniu - dzieci stają się smutne i zamknięte w sobie.

Eksperci nie mają wątpliwości, że dużą winę za taki stan rzeczy ponoszą rodzice, którym wygodniej jest włączyć telewizor czy laptopa niż poświęcić czas na naukę podstawowych umiejętności potrzebnych w realnym życiu.

Autor: Tomasz Zdunek

Źródło: Edustacja.pl


Data publikacji: 2011-01-25
Strony: 1

Genchi Genbutsu, jako dzwignia w profesji dobrego sprzedawcy, Prof. ekonomii z USA: u nas studenci płacą, więc wymagają , Po co edukacja rozwijająca kluczowe kompetencji? , Chorzy bez pracy mogą brać udział szkoleniach opłacanych ze środków unijnych, Przygotujmy się - publiczne nakłady na edukację będą realnie maleć ,