Mamy 9308 aktualnych szkoleń oraz 5255 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Wykorzystanie technologii w brytyjskich szkołach

Dążenie do perfekcji w wykorzystaniu nowych technologii w szkołach przynosi znaczące korzyści. BECTA (British Educational and Communications Technology Agency), brytyjska agencja rządowa wdrażająca innowacyjne technologie do edukacji, ogłosiła, że w Wielkiej Brytanii już tysiąc szkół posiada akredytację zwaną ICT Mark.

Posiadanie takiej akredytacji oznacza, że szkoły w sposób zaawansowany i odpowiedzialny wykorzystują technologie w procesie edukacji, a to z kolei poprawia efektywność i wydajność jeśli chodzi o wszystkie aspekty życia szkolnego, włączając oceny uczniów, nauczycieli, rozwój kadry, kierownictwa i osób zarządzających.

O momentu, gdy w 2006 roku wymyślono ICT Mark, tysiąc szkół w Zjednoczonym Królestwie otrzymało tę prestiżową akredytację, włączając ponad 800 szkół podstawowych i 180 średnich, które z powodzeniem wykorzystują technologie do podnoszenia standardów i polepszania wyników w nauce.

Badania prowadzone przez BECTA w sierpniu 2007r. pokazują, że szkoły posiadające akredytację ICT Mark lepiej wypadają w raportach przeprowadzanych w ramach inspekcji Ofsted (instytucji nadzoru pedagogicznego), niż te, które nie stawiają na nowe technologie. Są one:
- czterokrotnie częściej określane są jako „znakomite" w kategorii ogólna efektywność szkoły,
- trzykrotnie częściej określane są jako „znakomite" w kategorii osiągnięcia i standardy,
- trzykrotnie częściej określane są jako „znakomite" w kategorii kierownictwo i zarządzanie,
- czterokrotnie częściej określane są jako „znakomite" w kategorii nauczanie i uczenie się.
Również uczniowie tych szkół osiągają lepsze rezultaty.

Stephen Crowne, dyrektor naczelny BECTA, powiedział: "Szkoły coraz bardziej doceniają technologie, które przynoszą dobre efekty w nauczaniu, uczeniu się i zarządzaniu. Widzą też, że ICT Mark jest ważnym wyróżnikiem i uzupełnieniem ich pracy. ICT Mark jest kamieniem milowym dla szkół, które starają się wykorzystywać technologie efektywnie do wsparcia procesu kształcenia. BECTA prowadzi kampanię Next Generation Learning, która zachęca rodziców, nauczycieli i pracodawców, aby interesowali się tym, jak szkoły w ich okolicy podążają za narodowymi standardami doskonałości."

Christine Smyth, dyrektorka szkoły podstawowej St Dunstan's Cheam Church of England w Sutton, Surrey, jednej z akredytowanych szkół, mówi: "Jesteśmy podekscytowani tym, że znaleźliśmy się w gronie 1000 szkół, które otrzymały ICT Mark. Nasza kadra pracowała naprawdę ciężko, aby wbudować i dopasować technologię do programu nauczania. (...) Uczniowie dzięki technologii mogą cyfrowo komponować muzykę i używać komputerów do edukacji. Planujemy dalsze inwestycje jeśli chodzi o technologię, ponieważ widzimy, jaki wpływ ma ona na motywację i zaangażowanie uczniów w naukę."

Więcej na Edunews.pl


Data publikacji: 2008-09-04
Strony: 1

"Kształcenie dla przyszłości" - nauka i biznes są sobie potrzebne! , Youth Business Poland - Ogólnopolskiego Programu Mentoringowego dla Młodych Przedsiębiorców, Najtrudniejszy pierwszy krok – projekt „40plus: kliknij w swoją przyszłość”, Konferencja w Poznaniu. „Innowacyjne zarządzanie w oświacie. Poczucie własnej wartości”, Edukacja pod lupą OECD,