Mamy 9818 aktualnych szkoleń oraz 5247 firm szkoleniowych. Dziś dodano 22 szkoleń.

"Wyrównaj poziom" czyli kursy dla nowych studentów SGGW

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego przygotowała dla świeżo upieczonych studentów pierwszego roku program "Wyrównaj poziom", który ma im ułatwić start na studiach. W ramach akcji uczelnia zorganizuje m.in. bezpłatny kurs wyrównawczy z matematyki i fizyki - informuje rzecznik SGGW, Krzysztof Szwejk.

Jak zaznacza Szwejk, najczęstszą przyczyną szybkiego zakończenia studiów są problemy z zaliczeniem niektórych przedmiotów. Na pierwszym roku studiów trzeba zwykle zaliczyć kilka przedmiotów uznawanych np. matematykę, fizykę czy chemię. Maturzyści, którzy świetnie zdali maturę z matematyki nie zdają sobie sprawy, że mogą mieć duże zaległości np. z fizyki. Wynika to m.in. z zaległości z wcześniejszych etapów kształcenia, czy też wyboru "łatwiejszych" przedmiotów maturalnych.

W ramach akcji, już od 13 lipca przyszli studenci będą mogli sprawdzić on-line swoją wiedzę z wybranych przedmiotów ścisłych na stronie: www.wyrownajpoziom.sggw.pl.

Natomiast we wrześniu, uczelnia zorganizuje dla nowych studentów bezpłatne, dofinansowane przez Unię Europejską, kursy wyrównawcze z podstaw matematyki i fizyki. Wykłady i ćwiczenia będą prowadzone codziennie od 7 do 21 września, przez wykładowców SGGW.

Będą mogli wziąć w nich udział studenci, którzy w rozwiązywanym wcześniej teście on-line otrzymali wynik poniżej 4 punktów. Z bezpłatnego kursu matematyki i fizyki będzie mogło skorzystać po 150 osób. Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Ponadto wszystkie osoby rozpoczynające studia na pierwszym roku będą mogły skorzystać z e-learningowych podręczników z podstaw matematyki, fizyki i chemii - ułatwiających samodzielne powtórzenie materiału.

Kurs z podstaw chemii jest płatny.

Poza tym, od września wszyscy podejmujący studia na I roku, będą mogli skorzystać także z e-learningowych podręczników z podstaw matematyki, fizyki i chemii, które ułatwią samodzielne powtórzenie materiału.EKR

źródło: Serwis PAP Nauka w Polsce
www.naukawpolsce.pap.pl


Data publikacji: 2009-07-06
Strony: 1

Odważ się i zostań aktywną mamą, Tylko rewolucja w oświacie da młodym dostęp do pracy, Wysłanie pracownika na dokształcanie oznacza prawo do urlopu szkoleniowego, Najlepsze programy stypendialne - ranking, Siedem warunków mistrzowskiego uczenia się ,