Mamy 9249 aktualnych szkoleń oraz 5264 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

XIII Międzynarodowa Konferencja Edukacyjna "Myślę - Rozumiem - Wiem. Zastosowanie technik TOC w uczeniu się"

Czy to możliwe, aby uczniowie z mazowieckich szkół posługiwali się takimi samymi narzędziami, jakich używali inżynierowie Boeinga przy konstrukcji nowego Dreamlinera? Co zrobić, aby nasi uczniowie potrafili z fascynacją odkrywać matematyczne zagadki a lekcje kojarzyły im się z interesującą przygodą?

O skutecznych metodach efektywnego uczenia się i rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia opowiedzą specjaliści z różnych stron świata podczas XIII Międzynarodowej Konferencji edukacyjnej „Myślę - Rozumiem - Wiem. Zastosowanie technik TOC w uczeniu się", która pod koniec października odbędzie się w Płocku. Zapisy już trwają.


Podczas trzydniowych spotkań goście z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Izraela, Holandii, Polski czy Meksyku, na podstawie własnych doświadczeń, opowiedzą m.in. jak uczyć myślenia już w przedszkolu, co zrobić, aby matematyka stała się logiczna, prosta i zrozumiała dla ucznia albo o tym, jak uczyć siebie? Wszystko w oparciu o bardzo proste w użyciu i łatwe do nauczenia narzędzia myślowe TOC (Theory of Constraints - Teoria ograniczeń): „chmurkę", „gałąź logiczną" i „drzewko ambitnego celu". Te enigmatycznie brzmiące sformułowania to w rzeczywistości techniki rozwijające logiczne myślenie, uczące planowania pracy, rozwiązywania problemów i ponoszenia odpowiedzialności za swoje działanie na każdym etapie edukacji. Warto podkreślić, że metody te stosują z powodzeniem wielkie korporacje, takie jak Boeing, Philips, General Motors oraz szkoły i przedszkola na całym świecie.


Wykłady i seminaria adresowane są do dyrektorów szkół, nauczycieli wszystkich poziomów nauczania, psychologów, pedagogów szkolnych, doradców metodycznych i konsultantów. Codziennie przewidziane są prezentacje plenarne, warsztaty szkoleniowe z zagranicznymi trenerami oraz spotkania dla rodziców i uczniów. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie.


Międzynarodowa konferencja edukacyjna „Myślę - rozumiem - wiem. Zastosowanie technik TOC w uczeniu się" odbędzie się 26 -28 października 2011 r. w Centrum Konferencyjnym Dom Technika, przy ul. Kazimierza Wielkiego 41 w Płocku.


Organizatorami są Miasto Płock, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Fundacja TOC dla Edukacji. Honorowy patronat nad konferencją objął Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecki Kurator Oświaty.


Uwaga! Dyrektorzy szkół i nauczyciele z Płocka uczestniczą w konferencji bezpłatnie.


Szczegółowe informacje oraz ZAPISY na stronie www.konferencjatoc.pl. Dodatkowe informacje znajdziecie Państwo pod adresem: www.tocdlaedukacji.pl.


MSCDN Wydział w Płocku

 

Źródło: PR


Data publikacji: 2011-10-07
Strony: 1

Jakie są cele edukacji przyszłości? , Pomysły nauczycieli na poprawę edukacji , III Akademickie Targi Pracy JOBBING , Firmy do szkolenia, Polskie uczelnie bez przyszłości,