Zaloguj się na studia
Mamy 9902 aktualnych szkoleń oraz 5246 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Zaloguj się na studia

Studiowanie bez wychodzenia z domu? Wystarczy komputer, stały dostęp do Internetu i dobre chęci. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą regularnie uczestniczyć w zajęciach, a chcą się kształcić.

Studia prowadzone przez Internet są oparte na takich samych wymogach programowych co studia stacjonarne i zaoczne. Inna jest tylko forma aktywności na zajęciach. Zamiast zjawiać się na uczelni, po prostu włączamy komputer - i studiujemy.

Polska Akademia Otwarta, która działa w Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi, ma do zaoferowania studia on-line na kierunkach Zarządzanie i Pedagogika. Pierwszy kierunek można studiować na poziomie licencjatu i studiów uzupełniających, natomiast Pedagogikę jako studia uzupełniające. Studiowanie rzeczywiście odbywa się przez Internet, ale trzeba zjawić się na Uczelni na trzech zjazdach. Trwają one dwa dni i odbywają się w październiku, lutym i czerwcu. Organizowany jest także w każdym semestrze kilkudniowy zjazd dydaktyczno-konsultacyjny. To, że studiujemy de facto w domu, nie zwalnia nas od regularnego uczestniczenia w zajęciach i brania w nich aktywnego udziału. Musimy logować się na platformie internetowej, a dyskusja na forum moderowana jest przez wykładowcę, który ocenia naszą pracę. W przeciwieństwie do „tradycyjnych" studiów nie umawiamy się z wykładowcą na konsultacje w jego pokoju, ale z nim czatujemy. Musimy wówczas umówić się z nim tylko na konkretną godzinę. Nie miejmy jednak złudzeń, że egzaminy także piszemy w domu, otaczając się książkami i innymi pomocami naukowymi. Sesja odbywa się na zjazdach w siedzibie Uczelni w Łodzi. Natomiast materiały do nauki dostępne są na platformie edukacyjnej. Studia te są płatne. Wpisowe wyniesie nas 290 zł, a miesiąc nauki, w zależności od roku około 300 zł.

Formę studiów przez Internet oferuje także Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu i Wrocławiu. Uczyć tam możemy się na studiach pierwszego i drugiego stopnia na kierunkach - Zarządzanie, Administracja, Politologia, Finanse i rachunkowość oraz Bezpieczeństwo wewnętrzne. Tam także korzysta się z platformy edukacyjnej, na której wykładowcy zamieszczają materiały z każdego przedmiotu. Kontakt z wykładowcami i innymi studentami zapewniają czaty, na których można wyjaśnić wszelkie wątpliwości i korzystać z rad wykładowców. Jeśli będzie nam jednak brakować kontaktu z profesorami, możemy uczęszczać na nieobowiązkowe wykłady organizowane średnio raz w miesiącu. Obowiązkowe za to są ćwiczenia, seminaria i lektoraty, które odbywają się w okolicy sesji egzaminacyjnych. Przyjechać także musimy na egzaminy, które zdajemy podczas dwóch weekendów na końcu każdego semestru. W WSZiB nie tylko nauka odbywa się przez Internet. Możemy korzystać także z wirtualnego dziekanatu, a załatwienie wszelkich formalności przez komputer oszczędzi nam wiele czasu, a i nierzadko, nerwów. Wpisowe do WSZiB wynosi 305 zł za studia pierwszego stopnia i 315 za studia uzupełniające magisterskie. Opłata miesięczna za studia niestacjonarne na odległość waha się w zależności od roku od 400 do około 500 zł.

Studia przez Internet prowadzi także Polski Uniwersytet Wirtualny czyli wspólne przedsięwzięcie Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Na AHE studiować możemy na pierwszym stopniu administrację i politologię a na dwóch stopniach pedagogikę. WSPA oferuje nam informatykę. Podobnie jak na innych uczelniach, studiujemy poprzez platformę edukacyjną, a egzaminy zdajemy na miejscu podczas zjazdów sesyjnych. Oceniany na studiach jest udział w dyskusjach na forum, indywidualne zadania postawione nam przez wykładowców i praca w grupach. Na uniwersytetach pojawić się musimy podczas zjazdów konsultacyjnych i egzaminacyjnych. Wpisowe wynosi 200 zł, a za miesiąc nauki zapłacimy około 300 zł.

Autor: Agnieszka Linke - Edustacja.pl


Data publikacji: 2010-12-03
Strony: 1

Mózg zawsze pyta, dlaczego ma się czegoś uczyć, Edukacja służąca człowiekowi , Kampania na rzecz Kształcenia, Szef może unieszczęśliwić pracownika, W przyszłym roku wydłuży się lista poszukujących pracy,