Mamy 9252 aktualnych szkoleń oraz 5250 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Szkolenie: INŻYNIERIA WYMAGAŃ

Kategoria: KOMPUTERY I INTERNET / Programowanie

Szkolenie otwarte
blanded learning

Najedź kursorem na daną ikonkę aby dowiedzieć się więcej

Osoba kontaktowa:
Joanna Nowacka
tel.: 607609610
email: mail@perceptive.pl

  • Poleć znajomemu
  • Zadaj pytanie


Tytuł: Zarządzanie wymaganiami w projektach informatycznych
Kategoria: KOMPUTERY I INTERNET / Programowanie
Metodyka: Ćwiczenia
Opis: Wymagania to fundament każdego projektu informatycznego. Na osobach zajmujących się ich odkrywaniem, definiowaniem i późniejszym zarządzaniem nimi, spoczywa odpowiedzialność za późniejsze losy projektu, dlatego tak ważne jest aby do zagadnień inżynierii wymagań podejść profesjonalnie, z wykorzystaniem najlepszych praktyk.
Poziom zaawansowania : początkujący
Trenerzy: Joanna Nowacka Perceptive
Wielkość grupy: 3-8
Program: 1.Podstawy inżynierii wymagań

W tym module poznają Państwo podstawowe pojęcia związane z inżynierią wymagań oraz rolę wymagań w kontekście całego projektu informatycznego. Omówimy także najczęstsze problemy z jakimi mogą się Państwo spotkać w pracy z wymaganiami.

2.Zbieranie wymagań

W tej części zastanowimy się, dlaczego klient nigdy nie wie czego chce oraz jak, poprzez wykorzystanie efektywnych technik, odkryć jego rzeczywiste potrzeby. Skupimy się tutaj na psychologicznych aspektach pracy analityka oraz powiemy jak powinno wyglądać efektywne podejście do odkrywania wymagań i jak radzić sobie z typowymi problemami.

3.Dokumentowanie i weryfikacja wymagań

W tym module powiemy, co to znaczy dobra specyfikacja wymagań i przećwiczymy szereg praktycznych metod związanych z ich dokumentowaniem, włączając w to zarówno metody tekstowe jak i graficzne. Poruszymy ponadto ważne kwestie związane z zarządzaniem jakością a także omówimy metody oceniania i podnoszenia jakości wymagań.

4.Zarządzanie wymaganiami w projekcie

Wychodząc z założenia, że wymagania, jakkolwiek idealnie nie byłyby spisane, i tak się zmienią – omówimy właściwe podejście do zarządzania zmianami. Przyjrzymy się także możliwościom efektywnego wykorzystania wymagań w całym procesie wytwórczym oraz w zarządzaniu projektem, a także metodom śledzenia z wykorzystaniem różnych narzędzi.
Wymagania: Docelowi uczestnicy szkolenia
Analitycy biznesowi i systemowi, kierownicy projektów, specjaliści dziedzinowi uczestniczący w projektach IT oraz inne osoby biorące udział w procesie zbierania wymagań i zainteresowane zarządzaniem nimi (w tym programiści i testerzy)
Wymagania wobec uczestników: brak
 

Poleć szkolenie znajomemu