Mamy 8512 aktualnych szkoleń oraz 5280 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Szkolenie: Zarządzanie kompetencjami

Kategoria: HR / Rekrutacja

Szkolenie otwarte

Najedź kursorem na daną ikonkę aby dowiedzieć się więcej

Osoba kontaktowa:
Ewa Kaszyńska
tel.: 504181312
email: ewa.kaszynska@adept.info.pl

  • Poleć znajomemu
  • Zadaj pytanie


Tytuł: Projektowanie i wykorzystywanie modeli kompetencyjnych w ZZL
Kategoria: HR / Rekrutacja
Metodyka: Case studies
Ćwiczenia
Wykłady
Opis: Szkolenie służy zapoznaniu uczestników z podstawowymi pojęciami związanymi z zarządzaniem kompetencjami oraz przygotowaniu do samodzielnego zbudowania i umiejętnego korzystania z systemu zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji opartego na kompetencjach. Szkolenie przeznaczone jest pracowników działów HR, właścicieli firm, osób odpowiedzialnych za procesy HR.
Poziom zaawansowania : początkujący
Trenerzy: Szkolenie poprowadzi psycholog, dyplomowany trener, doradca, coach. Ukończyła psychologię na UAM oraz Podyplomowe Studium Trenerów Grupowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Master NLP oraz terapeuta Racjonalnej Terapii Zachowania. Pracuje z grupami w zakresie treningów i szkoleń dotyczących rozwoju kompetencji osobistych i społecznych (8 letnia praktyka trenerska). Specjalizuje się w szeroko pojętym obszarze rozwoju tzw. umiejętności miękkich oraz tematyce psychologicznych kosztów pracy (stres, wypalenie zawodowe). Jako wykładowca na studiach podyplomowych prowadzi zajęcia z zakresu ZZL. Jest licencjonowanym diagnostą Master Person Analysis (MPA), kompleksowego narzędzia wspomagającego systemy zarządzania m.in. w obszarze rekrutacji, planowania ścieżek rozwoju oraz analizy i budowania zespołu. Prowadzi doradztwo i konsultacje indywidualne. W swojej pracy wykorzystuje metodę nauki przez doświadczenie, łącząc rozmaite metody szkoleniowe, w tym superlearning, teatr improwizacji, NLP, RTZ, inne. Uczy nowych umiejętności nie tylko poprzez naukę konkretnych technik, ale również na poziomie zmiany postaw i przekonań.
Program: Informacja o szkoleniu
Przedstawione szkolenie ma formę szkolenia zamkniętego (wewnętrznego), które jest organizowane w siedzibie Zamawiającego. Jeżeli interesuje Państwa wzięcie udziału w szkoleniu otwartym z tego zakresu (szkolenia otwarte odbywają się Gdańsku) prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres e-mail: ewa.kaszynska@adept.info.pl.

Ramowy program szkolenia
1. Definicja kompetencji.
2. Modele kompetencji – jako systemowy model zarządzania przez kompetencje.
3. Modele kompetencji – tworzenie.
4. Opisywanie kompetencji, tworzenie katalogu kompetencji.
5. Diagnoza kompetencji - badanie, tworzenie narzędzi badawczych.
6. Wykorzystanie kompetencji w różnych obszarach działań HR:
- procesy doboru kadr; rekrutacja i selekcja
- systemy ocen okresowych pracowników
- rozwój i szkolenia pracowników
7. Wdrażanie projektu zarządzania kompetencjami.
 

Poleć szkolenie znajomemu