Mamy 9311 aktualnych szkoleń oraz 5255 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Szkolenie: E-CITIZEN

Kategoria: KOMPUTERY I INTERNET / Inne

Szkolenie zamknięte
e-learning

Najedź kursorem na daną ikonkę aby dowiedzieć się więcej

Osoba kontaktowa:
Monika Pietras
email: monika.pietras@kire.pl

  • Poleć znajomemu
  • Zadaj pytanie


Tytuł: ECDL
Kategoria: KOMPUTERY I INTERNET / Inne
Metodyka: e-learning
Testy
Case studies
Symulacje i gry
Ćwiczenia
Wykłady
Opis: e-Citizen pozwala zapoznać się z obsługą komputera na poziomie pozwalającym na przechowywanie i odnajdowanie informacji oraz nawiązanie połączenia z Internetem.

Kurs został zaprojektowany tak, aby pomagać użytkownikom w maksymalnym wykorzystaniu Internetu - tematyka dotyczy m.in. załatwiania spraw urzędowych, znajdowania informacji, robienia zakupów, a także komunikowania się z rodziną i przyjaciółmi za pośrednictwem Internetu.
Poziom zaawansowania : początkujący
Program: Blok 1. Umiejętności podstawowe - umożliwia sprawdzenie poziomu sprawności i wiedzy z zakresu podstaw użytkowania komputera oraz posługiwania się Internetem. Kandydat znając sprzęt i oprogramowanie będzie zdolny do przetwarzania plików oraz folderów, a także bedzie umiał pracować z ikonami i oknami na ekranie koputerowym. Kandydat będzie umiał także tworzyć proste dokumenty, przeglądać strony internetowe i poslugiwać się pocztą elektroniczną.

Kategorie:

Komputer
Pliki i foldery
Proste programy
Podstawy Internetu
Podstawy poczty elektronicznej

Blok 2. Wyszukiwanie informacji - stanowi podstawę do testu praktyczego sprawdzającego wiedzę teoretyczną i umiejętności z tej dziedziny. Kandydat będzie zdolny do wyszukiwania informaccji z szerokiego zakresu źródeł internetowych, używając przeglądania i kluczowych technik wyszukiwania oraz będzie umiał zachować informację w użytecznym dla niego formacie. Kandydat doceni także niektóre z zagadnień i ryzyka powiązane z Internetem, t.j. wiarygodność informacji, bezpieczny dostęp, czy wirusy lub spam oraz będzie mógł podjąc stosowne środki ostrożności.

Kategorie:

Wyszukiwanie
Środki ostrożności
Informacje: Dostęp - Użycie

Blok 3. e-Uczestnictwo - stanowi podstawę do testu praktycznego z umiejętnością wykorzystania świata wirtualnego jako elementu niezbędnego, by Kandydat stał się e-Obywatelem. Kandydat zostanie wprowadzony do świata zasobów i usług on-line w obszarach wiadomości, administracji, konsumenckich, podróży, oświatowo-szkoleniowych, zatrudnienia, zdrowia, grupy interesu i biznesu. Będzie zdolny bez problemów realizować codzienne zadania t.j. kupowanie książek, płacenie rachunków, bankowość on-line czy dokonywanie rezerwacji turystycznych.

Kategorie:

Serwisy on-line
Uczestnictwo (Dostęp-Interakcja-Wykorzystanie)
Wymagania: Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z komputerem. Kurs skierowany jest do osób, które chciałyby sprawnie korzystać z Internetu, bez posiadania uprzedniej wiedzy informatycznej. Przed przystąpieniem do kursu pożądana jest umiejętność posługiwania się myszą i klawiaturą.
 

Poleć szkolenie znajomemu