Mamy 8492 aktualnych szkoleń oraz 5280 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Szkolenie: Mediacja

Kategoria: PRAWO i ZAMÓWIENIA PUBLICZNE / Prawo

Szkolenie otwarte

Najedź kursorem na daną ikonkę aby dowiedzieć się więcej

Osoba kontaktowa:
Ewa Kaszyńska
tel.: 504181312
email: ewa.kaszynska@adept.info.pl

  • Poleć znajomemu
  • Zadaj pytanie


Tytuł: Mediacja – jako pozasądowy sposób rozwiązywania sporu
Kategoria: PRAWO i ZAMÓWIENIA PUBLICZNE / Prawo
Metodyka: Wykłady
Opis: Mediacje są w ostatnim czasie zagadnieniem szeroko rozpowszechnianym jak w mediach m. in. spoty Ministerstwa Sprawiedliwości, jak i przez Sądy. Dlatego też sądom zależy by kierowane do mediacji sprawy, jak również ugody zawierane przed mediatorami, do których zwracają się strony bez konieczności przeprowadzenia postępowania sądowego, winny być sporządzane w sposób, jak najlepszy i akceptowalny przez Sądy. Szkolenie wyjaśni. co może zawierać ugoda, jak prawidłowo winna być skonstruowana, jakie postanowienia ugody są niedopuszczalne w świetle prawa.

Szkolenie skierowane do Ośrodków mediacyjnych, jak również mediatorów działających prywatnie, w temacie zagadnień prawnych. Szczególnie mediatorzy rodzinni, cywilni oraz gospodarczy powinni posiadać, chociaż podstawową wiedzę prawną w tym zakresie. Pracownicy MOP-s/GOP-s coraz częściej nabywają uprawnienia, dlatego też tego typu szkolenie może być skierowane również i do nich.
Poziom zaawansowania : początkujący
Trenerzy: Szkolenie poprowadzi prawnik, obecnie pracujący w Sądzie Okręgowym w Gdańsku na stanowisku asystenta sędziego z zakresu prawa rodzinnego, gospodarczego oraz cywilnego. Ukończyła kurs mediatora rodzinnego, w Sądzie Okręgowym w Warszawie pracowała w wydziale gospodarczym. Prowadzi szkolenia oraz organizuje Konferencje Mediacji pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości.
Program: Informacja o szkoleniu
Przedstawione szkolenie ma formę szkolenia zamkniętego (wewnętrznego), które jest organizowane w siedzibie Zamawiającego. Jeżeli interesuje Państwa wzięcie udziału w szkoleniu otwartym z tego zakresu (szkolenia otwarte odbywają się Gdańsku) prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres e-mail: ewa.kaszynska@adept.info.pl.

Program szkolenia
Mediacja – jako pozasądowy sposób rozwiązywania sporu;
• definicja mediacji,
• rodzaje mediacji
- rodzinne, cywilne, rówieśnicze, karne, pracy,
• metody mediacyjne, zasady mediacji i postępowanie mediacyjne,
• sposoby zakończenia postępowania mediacyjnego – ugoda, porozumienie, brak porozumienia,
• inne sposoby rozstrzygania sporu, negocjacje (metody), arbitraż,
• rola prawnika w mediacji,
• definicja konfliktu,
• dynamika konfliktu
 

Poleć szkolenie znajomemu