Mamy 8472 aktualnych szkoleń oraz 5280 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Bezpłatne zajęcia e-learningowe z zarządzania dla 1 tys. licealistów

Rozpoczęły się zapisy do III edycji projektu "Kafeteria edukacyjna dla licealistów - Akademia Edukacji Menedżerskiej", w których wziąć może udział aż 1 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Przedsięwzięcie jest realizowane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Uczestnicy za pośrednictwem internetu będą się uczyć się ekonomii i zarządzania. Rekrutacja trwa do 6 listopada.

Głównym celem projektu jest rozwijanie kompetencji uczniów w zakresie przedsiębiorczości oraz nowoczesnych technologii. W programie znajdują się zajęcia z 5 obszarów tematycznych: finansowania działalności biznesowej, wzmacniania przewag konkurencyjnych, budowania wizerunku firmy i produktu, zarządzania kapitałem ludzkim oraz z międzynarodowych relacji biznesowych.

Uczestnicy mogą wybierać z kafeterii 50 wydarzeń edukacyjnych, z których większość odbywa się w środowisku wirtualnym. "Projekt wpisuje się w najnowsze trendy w nauczaniu, dając młodym ludziom szansę praktycznego zapoznania się z e-learningiem stosowanym z powodzeniem w SGH już od 10 lat" - mówi Marcin Dąbrowski, dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji Niestacjonarnej SGH. Dostępne formy edukacyjne to m.in. dyskusja na forum, udział w czatach, wykłady e-learningowe, a nawet wykłady w Second Life. Odbędą się również konkursy i sesje doradztwa biznesowego.

Za udział w poszczególnych zajęciach przyznawane są punkty. Najaktywniejsze osoby otrzymają dyplomy "Profesjonalnego Menedżera" i danej ścieżki tematycznej, a dla wybranych organizatorzy przewidują nagrody.

"Projekt łączy w sobie powszechność i indywidualizm. Jest otwarty dla młodzieży z całej Polski, ale pozwala uczestnikom na samodzielnie wybieranie zajęć i tworzenie własnej ścieżki edukacyjnej w oparciu o zainteresowania, preferencje i możliwości czasowe" - zachwala Joanna Tabor z biura Kafeterii. Zalety te docenili uczestnicy dwóch poprzednich edycji bardzo pozytywnie oceniając projekt w ankietach końcowych.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Zajęcia będą realizowane przez cały rok szkolny. Więcej informacji oraz zapisy na: www.kafeteria.edu.pl

Źródło: PAP-Nauka w Polsce


Data publikacji: 2011-10-27
Strony: 1