Jak zatrudnić praktykanta? – Gdzie zrobić szybki kurs pedagogiczny online?

Nawiązanie współpracy ze szkołą i organizowanie praktyk przynosi firmom szereg korzyści. Wśród nich: budowanie pozytywnego wizerunku marki, dofinansowanie (z różnych programów, w tym unijnych) oraz wyszkolenie potencjalnego, przyszłego pracownika. Praktyki mogą organizować duże, średnie i małe firmy, również jednoosobowe działalności gospodarcze. Jednym z wymogów nakładanych przez prawo na organizujących praktyki, jest posiadanie specjalistycznego kursu pedagogicznego. Można go zrobić w 10 dni. Gdzie i jak wygląda szkolenie?

W jakich branżach przydaje się kurs pedagogiczny?

Nauka takich zawodów jak: fryzjer, mechanik samochodowy, logistyk, sprzedawca, kucharz, ślusarz, kelner przebiega dwuetapowo. Składa się z teorii w szkole i z praktyki w firmach. Praktykanci zatrudniani są w firmach działających w różnych branżach, a kurs pedagogiczny jest pierwszym krokiem, gdy przedsiębiorca myśli o organizacji praktyk.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, oprócz kursu, opiekun praktyk powinien posiadać właściwe wykształcenie, w kierunku, w którym będzie kształcić młodych ludzi bądź pokrewnym i odpowiedni staż pracy (od 2 do 6 lat w zależności od poziomu wykształcenia).

Kurs online na równi z kursem stacjonarnym

W czasach pandemii przyspieszyła edukacja online i obecnie szkolenia przez internet cieszą się dużą popularnością, w tym kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu. Co warto o nim wiedzieć?

  • Odbywa się wygodnie przez platformę e-learningową.
  • Kończy się wydaniem takiego samego zaświadczenia jak po ukończeniu kursu stacjonarnego.
  • Ma konkurencyjną cenę.

Więcej informacji o kursie i terminach kolejnych edycji znajdziesz na stronie: kurspedagogiczny.pl. Warto pamiętać, że zarówno szkolenie swoje jak i pracownika możesz wrzucić w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Bo tego typu kurs jest związany z działalnością firmy.

Jak przebiega szkolenie?

Na przykładzie wspomnianego kursu, obejmuje on 48 godzin dydaktycznych. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych trenerów, dzięki czemu realnie nauczysz się jak przekazywać wiedzę młodemu pokoleniu. Kurs pedagogiczny prowadzony jest przez szkołę, która posiada certyfikat potwierdzający najwyższą jakość usług szkoleniowych.

Internetowe szkolenie jest wygodne i w kilka dni możesz stać się opiekunem praktykantów bądź przedsiębiorcą z uprawnieniami do organizacji praktyk. Wchodząc na wcześniej wspomnianą stronę, wstępnie zarezerwujesz miejsce.

Back to top button