Kolory po angielsku: biały i inne najczęściej używane odcienie

Kolory odgrywają ważną rolę w codziennej komunikacji i wyrażaniu siebie. Opanowanie słownictwa dotyczącego kolorów w języku angielskim może być bardzo pomocne, np. podczas zakupów, opisywania rzeczy czy rozmów o ulubionych przedmiotach. W tym artykule przedstawimy, jak po angielsku nazywa się biały i inne popularne odcienie, które warto znać na co dzień! Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi frazami oraz ich odpowiednimi tłumaczeniami na język polski.

Biały w języku angielskim

Zacznijmy od podstawowego koloru, o którym jest temat tego artykułu – czyli jaki jest kolor biały po angielsku? Otóż, na pewno nieraz już się z tym spotkaliście, ale dla potwierdzenia chciałabym powiedzieć, że biały to po prostu “white”. Proste, prawda?

Inne popularne kolory w języku angielskim

Skoro już wiemy, jak się mówi po angielsku biały, to przecież warto się dowiedzieć, jak nazywają się inne popularne kolory. I tak na przykład:

– Czerwony to “red”,
– Żółty to “yellow” (tak, właśnie tak się pisze yellow jaki to kolor po polsku),
– Zielony to “green” (i tak oto odpowiedź na pytanie, jaki to kolor green),
– Niebieski to “blue” (tak jak się pisze po angielsku niebieski),
– Pomarańczowy to “orange”,
– Różowy to “pink”,
– Fioletowy to “purple” (teraz już wiesz, że purple jaki to kolor po polsku).

Odcienie szarości i brązowy

Teraz, kiedy znamy podstawowe kolory, przejdźmy do nieco bardziej wyszukanych odcieni. Jak się pisze po angielsku szary? Otóż szary to “grey” lub “gray” – obie formy są poprawne, choć pierwsza jest bardziej popularna w Wielkiej Brytanii, a druga w Stanach Zjednoczonych. A jak się pisze po angielsku brązowy? Brązowy to po angielsku “brown”.

Beżowy kolor w języku angielskim

Beżowy kolor, który często występuje w modzie i w wystroju wnętrz, nazywany jest po angielsku “beige”.

Jasne i ciemne odcienie

Czasami chcemy opisać, jak dany kolor jest jasny lub ciemny. W języku angielskim robimy to, dodając przed samym kolorem odpowiednie słowo:

– Jasny (np. jasny biały) to “light” (np. light white),
– Ciemny (np. ciemny zielony) to “dark” (np. dark green).

Wzory i struktury

Kiedy mówimy o przedmiotach mających więcej niż jeden kolor, używamy różnych określeń. Na przykład:

– W paski – “striped”,
– W kropki – “polka-dotted”,
– W kratkę – “checked” lub “plaid”.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że teraz już wiesz, jak się mówi po angielsku biały oraz jak nazywają się kolory po angielsku i jak się je pisze. Znając te podstawowe określenia, możemy już swobodnie opowiadać o swoich ulubionych kolorach, ubraniach czy wnętrzach!

Esencja języka kolorów

W świecie pełnym barw i kolorów, warto poznać ich angielskie odpowiedniki, aby móc swobodnie nimi operować. Kluczową odpowiedzią, jaką dostarcza ten artykuł, jest fakt, że biały po angielsku to “white”. Oprócz tego, poznaliśmy inne ważne kolory, takie jak “yellow” (żółty), “purple” (fioletowy), “green” (zielony), “blue” (niebieski) czy “grey” lub “gray” (szary).

To tylko część bogactwa kolorów, które można wyrazić w języku angielskim. Sprawdziły się także określenia, które opisują jasność czy ciemność koloru. Umiejętność korzystania z takich słów jak “light” (jasny) i “dark” (ciemny) wzmocni naszą płynność w opowiadaniu o barwach.

Interesującym aspektem jest również szerokość pojęcia koloru, która obejmuje różne wzory, takie jak “striped” (w paski), “polka-dotted” (w kropki) czy “checked” (w kratkę). Ta wiedza pozwoli nam nie tylko zrozumieć kolory po angielsku, ale też precyzyjniej opisywać świat wokół nas.

Twórcze zagłębienie się w język kolorów ukazuje, jak bardzo wpływają one na nasze życie, od ubrań, przez wnętrza, a kończąc na naszych ulubionych rzeczach. Barwy nie tylko dodają nam energii, ale również łączą nas z innymi kulturami i językami, ponieważ choć nazwy różnią się, odczucia wywołane przez te barwna paletę są uniwersalne.

Back to top button