“Miesiąc po angielsku: Jak poprawnie wymawiać i używać angielskich nazw miesięcy”

Znajomość angielskich nazw miesięcy to coś, co przydaje się w wielu sytuacjach – podczas planowania podróży, rezerwacji hoteli czy po prostu chwaląc się znajomym swoimi umiejętnościami językowymi. Bez względu na przyczynę, warto znać angielskie odpowiedniki miesięcy, jak je poprawnie wymawiać, a także umieć używać zwrotów związanych z terminami i datami. W tym artykule omówimy właśnie te zagadnienia, abyś mógł sprawnie porozumiewać się za granicą czy rozmawiać po angielsku z rodowitymi mieszkańcami!

Angielskie nazwy miesięcy

Zacznijmy od podstaw – czyli nauki angielskich nazw wszystkich dwunastu miesięcy. Przyjrzyjmy się im na spokojnie, abyś mógł się z nimi dokładnie zapoznać:

 1. Styczeń – January
 2. Luty – February
 3. Marzec – March
 4. Kwiecień – April
 5. Maj – May
 6. Czerwiec – June
 7. Lipiec – July
 8. Sierpień – August
 9. Wrzesień – September
 10. Październik – October
 11. Listopad – November
 12. Grudzień – December

Jak widzisz, niektóre z nich mają podobieństwo z polskimi odpowiednikami, co powinno ułatwić Ci naukę i zapamiętywanie tych angielskich nazw.

Wymowa angielskich nazw miesięcy

Teraz, kiedy już wiesz, jak jest po angielsku miesiąc, czas na naukę poprawnej wymowy. Niestety, nie zawsze jest intuicyjne dla osób posługujących się językiem polskim, dlatego wymienię miesiące wraz z ich przybliżoną wymową:

 1. January – dżźenueri
 2. February – fебрúari
 3. March – maаrch
 4. April – эйприл
 5. May – meй
 6. June – джуун
 7. July – джелай
 8. August – аугаст
 9. September – septembeаr
 10. October – ɒкtоuea
 11. November – наuvembeаr
 12. December – dесembeаr

Kwestie wymowy już za nami, więc teraz przejdzmy do konkretniej odpowiedzi na trzecie słowo kluczowe. Czyli co miesiąc po angielsku. W tym przypadku zwrot, który powinieneś znać, to “every month”. Można go używać w sytuacjach takich jak opisywanie cyklicznych przypadków – np. “I pay my bills every month” (Płacę rachunki co miesiąc).

Ważne zwroty związane z miesiącami

Kiedy już wiesz, jak się mówi po angielsku miesiące, warto poznać także inne, pomocne zwroty, które przydadzą Ci się podczas posługiwania się językiem angielskim.

 1. Za miesiąc – next month
 2. Poprzedni miesiąc – last month
 3. W połowie miesiąca – mid-month
 4. Miesiąc temu – a month ago
 5. Co drugi miesiąc – every two months

Oczywiście, jak zawsze w przypadku nauki języka obcego, kluczowa jest praktyka! Zastanawiałeś się, june co to za miesiąc? Teraz już wiesz, że to czerwiec – spróbuj więc wykorzystać swoją wiedzę, aby stworzyć zdanie związane z tym miesiącem.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci poznać nazwy miesięcy po angielsku i przybliżył, jak jest po angielsku miesiąc. Ćwicz i rozmawiaj z native speakerami, dzięki czemu Twoja znajomość języka i umiejętność porozumiewania się z biegiem czasu będą się poprawiały. Powodzenia!

Odkrywaj tajemnice angielskich miesięcy

Dowiesz się jak posługiwać się angielskimi nazwami miesięcy, używając fraz takich jak co miesiąc po angielsku (“every month”) czy też pytając się june co to za miesiąc (czerwiec). Poznasz także jak się wymawia miesiące po angielsku, dzięki czemu porozumiewanie się w języku angielskim stanie się łatwiejsze.

Artykuł wprowadza również praktyczne zwroty, takie jak “jak jest po angielsku maj” (May) czy też poznanie jak się mówi po angielsku miesiące poprzez zestawienie polskich i angielskich nazw. Naucz się również korzystać z innych związanych z miesiącami zwrotów, które ułatwią Tobie komunikację w języku angielskim.

Pamiętaj, że kluczową rolę odgrywa praktyka, dlatego postaraj się regularnie posługiwać frazami, które poznałeś w tekście. Otwórz się na miesiące po angielsku i zaskocz swoich rozmówców biegłą wymową oraz swobodą w używaniu angielskich nazw.

Back to top button