Miesiące po angielsku: januar jaki to miesiąc i inne ciekawostki o nazwach miesięcy

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak brzmią nazwy miesięcy po angielsku? Jeśli tak, dobrze trafiłeś! W tym artykule przyjrzymy się bliżej angielskim nazwom miesięcy, dowiesz się, jak się pisze januar czy august, oraz poznamy inne ciekawostki związane z tematyką. Bez względu na to, czy potrzebujesz tych informacji w szkole, w pracy czy podczas podróży – dobrze jest umieć wymienić wszystkie miesiące po angielsku. Zapraszam do lektury!

Januar jaki to miesiąc – lekcja pierwsza

Zacznijmy od rozwiania wątpliwości co do nazwy januar. Otóż, takiego słowa nie ma ani w języku angielskim, ani w polskim! Słowo, które chyba miało się pojawić, to styczeń w języku polskim, natomiast jego angielski odpowiednik to January. Teraz powinien być już jasne, że januar to po prostu literówka. Ale skoro już o tym mówimy, może warto nauczyć się wszystkich miesiąców po angielsku?

Miesiące po angielsku – lista i wymowa

Okej, zanim przejdziemy do ciekawostek, zobaczmy jak są miesiące po angielsku. Oto lista wszystkich 12 miesięcy wraz z ich angielskimi odpowiednikami:

1. Styczeń – January
2. Luty – February
3. Marzec – March
4. Kwiecień – April
5. Maj – May
6. Czerwiec – June
7. Lipiec – July
8. Sierpień – August
9. Wrzesień – September
10. Październik – October
11. Listopad – November
12. Grudzień – December

Teraz, gdy już znamy nazwy wszystkich miesięcy, przyjrzyjmy się bliżej niektórym z nich.

April, co to za miesiąc?

April to angielska nazwa miesiąca kwiecień. Jest czwartym miesiącem w kalendarzu i tradycyjnie związany jest z wiosną oraz, co ciekawe, żartami. W krajach anglojęzycznych obchodzi się bowiem 1 kwietnia April Fools’ Day, czyli dzień żartów i psikusów.

August jaki miesiąc to jest?

August to ósmy miesiąc w kalendarzu, w języku polskim nazywany sierpień. August był nazwany na cześć cesarza rzymskiego Oktawiana Augusta. Właśnie w tym miesiącu wiele krajów obchodzi swoje święta narodowe, jak np. Szwajcaria czy Singapur.

Co to za miesiąc – July?

To pytanie czyli “july co to za miesiąc” jest łatwe! July to po angielsku lipiec, siódmy miesiąc w kalendarzu. Podobnie jak August, jego nazwa wywodzi się z czasów rzymskich i została nadana na cześć Juliusza Cezara.

September co to za miesiąc?

Teraz spróbujmy wyjaśnić – september co to za miesiąc? September to po polsku wrzesień, dziewiąty miesiąc roku. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa “septem”, oznaczającego siedem, gdyż pierwotnie był to siódmy miesiąc w rzymskim kalendarzu.

October co to za miesiąc?

Kolejny miesiąc na liście to October – czyli po polsku październik. Jest to dziesiąty miesiąc, a jego nazwa, podobnie jak we wrześniu, pochodzi od liczby “octo” oznaczającej osiem w starożytnym Rzymie.

June jaki to miesiąc po polsku?

Dobrze, to już prawie koniec. Ostatnie pytanie: “june jaki to miesiąc po polsku“? Odpowiedź: June to szósty miesiąc roku, a po polsku nazywa się czerwiec.

To już koniec naszej lekcji na temat miesięcy po angielsku. Teraz powinieneś już znać wszystkie nazwy i odpowiadać na pytania, jak “jan jaki to miesiąc po angielsku?” czy “jak pisze się miesiące po angielsku?”. Pamiętaj, żeby ćwiczyć swoją wiedzę, a wkrótce język angielski przestanie być tajemnicą!

Świat miesięcy po angielsku – jak je poznać?

Czasem zastanawiamy się nad nazwami takimi jak “januar jaki to miesiąc“, lecz rzeczywistość okazuje się prosta, gdy zrozumiemy, że chodzi o “styczeń” po polsku i “January” po angielsku. Tak samo, pytając się o innych miesiącach, jak “august jaki miesiąc” czy innych, oto odpowiedzi na nie:

– August to ósmy miesiąc roku, czyli “sierpień
– April to kwiecień, kiedy życie się budzi, a żarty kwitną
– September – czyli miesiąc, gdy dni zaczynają się skracać, bowiem to “wrzesień
– July – to siódmy miesiąc inaczej “lipiec” upalne dni, i wakacyjny luz

Niezależnie od tego czy zastanawiasz się “jak się pisze miesiące po angielsku“, “jak są miesiące po angielsku” czy potrafisz powiedzieć “jak jest po angielsku lipiec“, ważne jest, aby zrozumieć, że znajomość języka angielskiego może otworzyć przed Tobą wiele drzwi, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Więc, nie krępuj się i ucz się, jak nazywają się miesiące po angielsku, jak “jak jest po angielsku czerwiec” czy “jak jest po angielsku marzec“, aż do “jak jest po angielsku styczeń“. To był “september jaki to miesiąc po polsku“, “october co to za miesiąc” i wreszcie “june jaki to miesiąc po polsku“.

Wiedza wciąż oczekuje odkrycia, a każdy dzień i każdy miesiąc niech będzie dla Ciebie kolejnym przystankiem na tej niekończącej się ścieżce edukacji. W końcu, jak powiedział kiedyś znany mówca, “Mądry człowiek uczy się bez przerwy. Ciasny umysł odpoczywa”.

Back to top button