Mamy 9366 aktualnych szkoleń oraz 5251 firm szkoleniowych. Dziś dodano 4 szkoleń.

Cyfrowa reforma edukacji

Cyfrowa reforma edukacji

W Polsce na pierwszym planie myślenia reformatorskiego jest program nauczania. Tymczasem na antypodach ministerstwo edukacji Nowej Zelandii rozpoczyna reformę cyfrową, której głównym elementem jest szybki, szerokopasmowy internet we wszystkich szkołach, e-learning i wachlarz nowoczesnych technologii, które mają rozwinąć nauczanie.


Minister edukacji Nowej Zelandii, Anne Tolley, potwierdziła ostatnio, że rząd przeznaczy równowartość kwoty 150 milionów dolarów na połączenie wszystkich 97% szkół światłowodem, dzięki któremu będą one miały nieograniczony dostęp do internetu. To nie wszystko, ponieważ rząd poważnie rozważa kolejną inwestycję w rozwój zasobów edukacyjnych w sieci.

„Alfabetyzm cyfrowy to nie nowość." - powiedziała Minister Tolley. „Dla dobra naszych młodych ludzi wszystkie szkoły muszą rozwinąć e-learning."

Więcej na Edunews.pl

 


Data publikacji: 2009-10-20
Strony: 1

Na naukę zawsze jest dobra pora, Czy wiesz jak rozmawiać z pracownikiem?, Prawie 80 tys. polskich studentów skorzystało już z "Erasmusa", Polska szkoła 2030 , Zmieńmy model edukacji: z industrialnego na organiczny ,