Mamy 9075 aktualnych szkoleń oraz 5273 firm szkoleniowych. Dziś dodano 2 szkoleń.

Cyfrowa reforma edukacji

Cyfrowa reforma edukacji

W Polsce na pierwszym planie myślenia reformatorskiego jest program nauczania. Tymczasem na antypodach ministerstwo edukacji Nowej Zelandii rozpoczyna reformę cyfrową, której głównym elementem jest szybki, szerokopasmowy internet we wszystkich szkołach, e-learning i wachlarz nowoczesnych technologii, które mają rozwinąć nauczanie.


Minister edukacji Nowej Zelandii, Anne Tolley, potwierdziła ostatnio, że rząd przeznaczy równowartość kwoty 150 milionów dolarów na połączenie wszystkich 97% szkół światłowodem, dzięki któremu będą one miały nieograniczony dostęp do internetu. To nie wszystko, ponieważ rząd poważnie rozważa kolejną inwestycję w rozwój zasobów edukacyjnych w sieci.

„Alfabetyzm cyfrowy to nie nowość." - powiedziała Minister Tolley. „Dla dobra naszych młodych ludzi wszystkie szkoły muszą rozwinąć e-learning."

Więcej na Edunews.pl

 


Data publikacji: 2009-10-20
Strony: 1

Dyplom dobrej uczelni to za mało, by pracować , "Lato z nauką" w gdańskim Centrum Hewelianum, Masz dosyć standardowych metod rekrutacji?, Edukacja Polaków jeszcze nie przez całe życie, Wygraj 40 000 zł na swój własny biznes!,