Mamy 8575 aktualnych szkoleń oraz 5280 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Czy jesteś gotowy na eLearning?

eLearning jest bardzo modnym trendem i w umysłach wielu kojarzy się z możliwością szybkiego zarobku dzięki temu, że przeniosą szkolenia tradycyjne, na serie ekranów z tekstem czytanym przez lektora.

Wcale się nie dziwię, bo rachunek na kawiarnianej serwetce mówi, że to się musi opłacać. A jak jest w rzeczywistości?
W kontekście biznesowym oraz nadchodzących zmian systemu edukacji zastanawiam się, czy jesteśmy gotowi na e-learning i jak to sprawdzić.

Biznesowe prognozy na serwetkach

Opcja 1
Skoro, jako trener za godzinę szkolenia zarabiam, załóżmy 200 zł, co w przeliczeniu na uczestnika, niech będzie 50-osobowego wykładu daje mi zaledwie 4zł/h to po co ja się mam męczyć. Zainwestuję raz, zrobię szkolenie online, wrzucę do sieci i niech się sprzedaje 24/7, 365 dni w roku, a ja usiądę za biurkiem i będę patrzył jak mi rośnie... na koncie.

Opcja 2
Działam w organizacji i strasznie nie lubię jakiegoś szkolenia, a muszę je robić regularnie i to jeszcze tak, żeby ludzie nie spali. Wynik jest taki, że skoro ja nie lubię, to jestem nudny, ludzie nie lubią i feedback mam słaby, a to z kolei powoduje, że szkolenia nie lubię jeszcze bardziej. W momencie, gdy wyniki ewaluacji szkolenia zahaczą kilem o dno wpadnę na genialny pomysł przerzucenia szkolenia na wersję online i zgodnie z prawem serii usiądę za biurkiem i będę patrzył jak mi rośnie... sam nie wiem co.

Więcej na: www.blog.2edu.pl


Data publikacji: 2011-03-08
Strony: 1

XIV Festiwal Nauki w Warszawie rozpoczęty, Nowa wizja systemu edukacji , Kapitał społeczny w edukacji , Graj z filmem , 100 mln zł środków unijnych na inwestycje łódzkich uczelni artystycznych,