Mamy 9242 aktualnych szkoleń oraz 5268 firm szkoleniowych. Dziś dodano 3 szkoleń.

Dzień Kobiet Sukcesu

Każda kobieta może osiągnąć sukces! Miały okazję przekonać się o tym uczestniczki ostatniej konferencji Sukces na Start. Rusz z miejsca! zorganizowanej 4 marca 2011 w Warszawie przez Akademię Kobiet Sukcesu oraz Instytut Przemiany.

Po raz pierwszy na konferencji wystąpiły wyłonione spośród społeczności Akademii Kobiet Sukcesu dwie finalistki I etapu konkursu „Kobieta Sukcesu 2011", które swoim przykładem zainspirowały kobiety do brania sprawy w swoje ręce, stawania się coraz bardziej przedsiębiorczą i sięgania po sukces.

Pierwsza z nich, Anna Kondratowicz, właścicielka portalu iBeauty.pl tak opisuje swoją drogę do sukcesu: „Gdyby 3 lata temu ktokolwiek powiedział mi, że za niedługo będę prowadzić własną firmę, postukałabym się w czoło. Ja - wicenaczelna dobrego pisma? (...) Ja - wieczny mentalny etatowiec, która ilekroć zmieniałam pracę, w piątek kończyłam w jednym miejscu, a w poniedziałek zaczynałam w nowym, żeby w międzyczasie nie czuć się niechcianą i bezużyteczną? Ja - dla której wizja braku regularnej pensji na koncie była równa wizji końca świata...?! A jednak! (...) W zbudowaniu wewnętrznego przekonania, że warto zaryzykować i że musi się udać, pomógł mi coaching. Pamiętam szczególnie jedną sesję, która przewróciła moją mentalność na drugą stronę. Ustawiałam 4 drogi, jakimi mogę pójść po urodzeniu dziecka: 1) powrót na etat (znużenie), 2) powrót na pół etatu (= połowa pensji, o ile się w ogóle zgodzą), 3) inna firma (to samo, ale może z gorszym szefem, akurat szefową miałam naprawdę świetną, co dodatkowo utrudniało mi podjęcie decyzji), 4) własna firma! I tylko ta droga otwierała mi w głowie jakąś szeroką furtkę, wizję, że mogę wiele osiągnąć i się rozwijać!". Udało się! Dzisiaj Ania z sukcesem prowadzi portal iBeauty.pl odwiedzany codziennie przez rzesze kobiet.

Wg Karin Lesiak, drugiej finalistki sukces to połączenie przyjemności, pasji i zarabiania. Tak opisuje swoją do niego drogę: „Kierunek szkoły jaki ukończyłam nie wydawał się obiecujący w poszukiwaniu pracy. Od zawsze byłam w domu i moją pracą była opieka nad dziećmi. To też właśnie był mój atut. Moje dzieci nigdy się nie nudziły, zawsze wymyślałam mnóstwo zabaw, często koleżanki i koledzy dzieci przychodzili do nas i powtarzali: „bo wasza mama robi fajne rzeczy". To była myśl - robić coś dla dzieci. Założyć przedszkole? Zostać nianią? Pierwszy pomysł wspaniały, tylko trudny do realizacji, drugi pomysł dobry, ale pieniądze jakie można zarobić opiekując się jednym dzieckiem chyba nie byłyby zbyt porywające. I wtedy przez przypadek znalazłam ogłoszenie firmy poszukującej instruktorów do zajęć z dziećmi. To było to co potrafiłam i lubiłam. (...). Stworzyłam firmę [Szkiełko i Oko], która organizuje zajęcia naukowo-badawcze dla dzieci, aby mogły poznawać świat w sposób dla siebie najfajniejszy, czyli przez zabawę."

Podczas konferencji zostały także zaprezentowane po raz pierwszy wyniki unikalnego badania kobiecej przedsiębiorczości przeprowadzone przez firmę konsultingowo-badawczą Quality Watch na zlecenie Instytutu Przemiany i Akademii Kobiet Sukcesu.

Jak mówi Piotr Szawiec, dyrektor zarządzający firmy, „Badanie Przedsiębiorczości Kobiet" objęło kobiety prowadzące własny biznes, ale także panie, które nie mają własnej firmy, ale noszą się z zamiarem jej założenia (79%, połowa z nich zamierza to zrobić do końca 2011 roku). Do założenia własnej firmy motywują je głównie potrzeba samorealizacji, chęć wzbogacenia się, bycia niezależną finansowo, choć także brak atrakcyjnych ofert na rynku pracy. Do realizacji swojego planu potrzebują wiedzy dotyczącej zdobywania funduszy (49% kobiet chcących założyć firmę), zarządzania rozwojem firmy (42%), dotyczące aspektów prawnych prowadzenia firmy (38%). Ograniczenia finansowe stanowią główną przeszkodę będąc zarazem barierą zakładania i prowadzenia biznesu. Ryzyko utraty płynności finansowej i słabe wyniki firmy podają jako czynniki mogące skutecznie zniechęcić do zakładania firm wśród kobiet. Co istotne, kobiety prowadzące firmę w mniejszym stopniu obawiają się konkurencji, spadku sprzedaży czy obniżenia marży niż kobiety planujące start z własnym biznesem. Mimo występowania czynników zniechęcających, aż 83% kobiet biorących udział w badaniu pozytywnie ocenia swoją decyzję o założeniu firmy.

Inspiracja, networking i szansa poznania kolejnych finalistek konkursu - najbliższa konferencja Sukces na Start już 20 maja 2011 roku, tym razem pod hasłem „Emocje i relacje, czyli jak rozwinąć potencjał zawodowy i osiągnąć sukces w biznesie". Zapraszamy!

A już teraz, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zakładaniu własnej działalności gospodarczej odwiedź portal www.finansekobiet.org.pl

Źródło: Instytut Przemiany


Data publikacji: 2011-03-08
Strony: 1

Płynna nowoczesność i edukacja , Edukacja potrzebuje mocnych osobowości, Wydajemy więcej na naukę, III Otwarta Konferencja Lean - notatka prasowa podsumowująca, Warto się kształcić po pięćdziesiątce,