Mamy 9337 aktualnych szkoleń oraz 5255 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

E-learning szansą dla dzieci z romskich rodzin

E-learning szansą dla dzieci z romskich rodzin

Polscy Romowie coraz chętniej wysyłają swoje dzieci do szkół i sami szukają możliwości edukacji. W Poznaniu w październiku ruszy pierwszy w zachodniej Polsce oddział przedszkolny dla romskich dzieci, kilkadziesiąt cygańskich rodzin korzysta też z możliwości nauki przez internet.

Prezes poznańskiej Fundacji "Bahtałe Roma - Szczęśliwi Cyganie" Anna Markowska uważa, że podstawową trudnością w procesie kształcenia młodych Romów jest fakt, że cygańskie rodziny często migrują.

- Romowie wędrują, bo trudno jest im znaleźć stałą pracę. Dlatego też trudno jest im zapisać dzieci do jednej szkoły. Ale rodzice zdają sobie sprawę z tego, że jest to ważne i szukają sposobów kształcenia. Naszej fundacji udało się pozyskać unijne środki na organizację nauki przez internet i zakup laptopów. W e-learningu uczestniczą dorośli i młodzież z kilkudziesięciu romskich rodzin - powiedziała Markowska.

Jest to pierwszy tego typu program w Polsce przygotowany dla cygańskiej społeczności. Do tej pory w ramach programu rozdysponowanych zostało ok. 50 komputerów, w najbliższym czasie do chętnych trafi kolejnych 30 laptopów. Nauka odbywa się przy współpracy z poznańskim Zespołem Szkół Łączności i z jednym z liceów.

- Stworzona została platforma internetowa dla uczestniczących w nauce przez internet. Chętni mogą pobierać informacje przygotowane przez poznańskie ośrodki kształcenia. Nauka obejmuje zakres szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. W przyszłości zainteresowane osoby będą mogły przystąpić do matury - wyjaśniła...

Czytaj więcej...

 

 


Data publikacji: 2009-09-30
Strony: 1

Autoprezentacja sztuką nabytą?, Earn Your Success - poznaj tajniki sukcesu! , DiSCoteka czyli nowoczesne narzędzia trenerskie, Dzień Kobiet Sukcesu, Firmy do szkolenia,