Mamy 9718 aktualnych szkoleń oraz 5234 firm szkoleniowych. Dziś dodano 35 szkoleń.

E-podręcznik, czyli co?

W oczekiwaniu na pierwszy polskojęzyczny e-podręcznik do dowolnego wykorzystania zaostrzają nam się apetyty. Oczekujemy wiele po takim narzędziu edukacyjnym, będąc codziennie bombardowanymi przez informacje podawane w formie przekazu multimedialnego i coraz częściej interaktywnego. Jak projektować takie nowoczesne e-narzędzia dydaktyczne?

Dla kogo?

Dla kogo powstaje e-podręcznik? Dla nauczyciela czy dla ucznia? Moim zdaniem e-podręcznik jest tworzony oczywiście dla ucznia, ponieważ ma mu zapewnić bezpośrednie „wsparcie" w uczeniu się danego przedmiotu. Skoro takie założenie przyjmiemy, to musimy zadać sobie pytanie o formę e-podręcznika i jego atrakcyjność wizualną. Nie może to być tradycyjny podręcznik oparty na tekście, przeniesiony żywcem do Internetu. Co powinno znaleźć się w e-podręczniku?

Więcej na Edunews.pl


Data publikacji: 2010-09-14
Strony: 1

Młodzież kontra Internet - raport z badania., Ostatnia edycja "Szkoły Przedsiębiorczości UJ" czeka na chętnych, Jak skutecznie rozwiązywać konflikty w pracy?, Edukacja potrzebuje mocnych osobowości, Małoletni mogą chodzić do szkoły dla dorosłych,