Mamy 9881 aktualnych szkoleń oraz 5222 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Gry w świecie edukacji

Czy gry mają cokolwiek wspólnego z uczeniem (się)? Jakie jest ich miejsce w krajobrazie edukacyjnym? W tej kwestii wypowiedzieli się uznani amerykańscy badacze tematu, nauczyciele ze szkół wykorzystujących gry jako narzędzia dydaktyczne oraz firmy rozwijające gry edukacyjne. Wydaje się, że jest to wciąż mało odkryty obszar dydaktyki.

Na portalu Mind Shift Nathan Maton, twórca gier edukacyjnych i menedżer projektu Gameful.org, opublikował fragmenty wypowiedzi osób związanych z wykorzystaniem gier w edukacji. Stworzył listę zasadniczych cech gier, które mogą pozytywnie wpłynąć na zmianę procesu uczenia (się) w szkołach. Nie chodzi bowiem o to, by na każdej lekcji grać w planszówki lub gry wideo, ale by przenieść do metodyki uczenia mechanizmy i techniki obecne w grach..

Więcej na Edunews.pl


Data publikacji: 2011-10-26
Strony: 1

Lepiej wykształceni pracują częściej i dłużej, Szkoła raczej bez prac domowych, Edukacja potrzebuje mocnych osobowości, W Poznaniu rozpoczęły się VI Światowe Dni Innowacji, Szkoła wspierająca rozwój kreatywności i zdolności ,