Mamy 9709 aktualnych szkoleń oraz 5235 firm szkoleniowych. Dziś dodano 36 szkoleń.

Gry w świecie edukacji

Czy gry mają cokolwiek wspólnego z uczeniem (się)? Jakie jest ich miejsce w krajobrazie edukacyjnym? W tej kwestii wypowiedzieli się uznani amerykańscy badacze tematu, nauczyciele ze szkół wykorzystujących gry jako narzędzia dydaktyczne oraz firmy rozwijające gry edukacyjne. Wydaje się, że jest to wciąż mało odkryty obszar dydaktyki.

Na portalu Mind Shift Nathan Maton, twórca gier edukacyjnych i menedżer projektu Gameful.org, opublikował fragmenty wypowiedzi osób związanych z wykorzystaniem gier w edukacji. Stworzył listę zasadniczych cech gier, które mogą pozytywnie wpłynąć na zmianę procesu uczenia (się) w szkołach. Nie chodzi bowiem o to, by na każdej lekcji grać w planszówki lub gry wideo, ale by przenieść do metodyki uczenia mechanizmy i techniki obecne w grach..

Więcej na Edunews.pl


Data publikacji: 2011-10-26
Strony: 1

Na naukę zawsze jest dobra pora, Potrzeby pracodawców i systemy zapewniania jakości w edukacji / szkoleniach w Wielkiej Brytanii, Negocjacje 1001 nocy cz. III, Gowin: 200 kolejnych zawodów do deregulacji, zmiany w sądach za miesiąc, Polska szkoła 2030 ,