Mamy 9240 aktualnych szkoleń oraz 5250 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Horyzonty edukacji 2011: technologie, które trzeba obserwować

Technologie mają olbrzymią siłę oddziaływania na procesy edukacyjne. Zazwyczaj wkraczają do szkół przez "kuchenne" drzwi, przez pojedynczych użytkowników, eksperymentujących z procesem uczenia. Systemy edukacji są zwykle mocno opóźnione, gdy chodzi o wykorzystanie najnowszej technologii do podnoszenia efektywności i jakości usług edukacyjnych.

W najnowszej edycji 2011 The Horizon Report zwrócono uwagę na sześć technologii, które autorzy raportu, w oparciu o dostępne badania i dane, uznali za najważniejsze siły oddziałujące na szkolnictwo. Ich wdrożenie w systemach edukacji rozłożono na trzy horyzonty czasowe. Każda z nich jest już przedmiotem zainteresowania innowacyjnych organizacji edukacyjnych w różnych częściach świata.

I. Krótka perspektywa - do 12 miesięcy:

Elektroniczne książki - popularność elektronicznych podręczników rośnie z dnia na dzień i z ciekawostki czy udogodnienia, stają się powoli jednym z głównych narzędzi edukacyjnych na uczelniach. Nowoczesne czytniki pozwalają na sporządzanie notatek, zaznaczanie treści, dzielenie się nią z innymi użytkownikami. Stają się zatem narzędziem społecznej interakcji, zmieniając naszą percepcję czytania.

Więcej na: Edunews.pl


Data publikacji: 2011-02-28
Strony: 1

System edukacji nie nadąża za wymaganiami rynku., Innowacja w kształceniu ustawicznym , Trendy i wyzwania dla oświaty 2011 , Psychologia szefa - szef to zawód, Co łączy Leonarda da Vinci i Coca-Colę?,