Mamy 8500 aktualnych szkoleń oraz 5280 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Inteligencja emocjonalna w biznesie

Wewnętrzny spokój daje siłę do pokonywania codziennych problemów w komunikacji oraz pozwala budować korzystne relacje z otoczeniem. Nie potrzebna ponadprzeciętna inteligencja, by rozumieć własne i innych stany emocjonalne.

Rodzaje inteligencji emocjonalnej

Kursy internetowe, które kończą się certyfikatem, uczą że inteligencję emocjonalną można podzielić według kryterium kompetencji, której dotyczy. Składają się na nią kompetencje: psychologiczne, społeczne i prakseologiczne. Pomiar inteligencji emocjonalnej dokonywany jest za pomocą Multifactor Emotional Intelligence Scale (MEIS). Mierzy się wówczas: postrzeganie emocji, wykorzystywanie emocji, rozumienie oraz kierowanie emocjami.

Na kompetencje psychologiczne składa się np. samoświadomość, samoocena czy samokontrola. Do kompetencji społecznych zalicza się takie cechy jak empatia, asertywność, perswazja, przywództwo oraz współpraca. Natomiast do kompetencji prakseologicznych zaliczamy: motywację, zaangażowanie i poświecenie, zakładanie sobie celów i dążenie do nich, optymizm. Zdolności adaptacyjne, zdolność przystosowania się do otoczenia.    Sumienność, skrupulatność, konsekwencja, przyjmowanie odpowiedzialności za zadania.

Jak nabyć inteligencję emocjonalną?

Kursy online - takie jak proponuje nam NetAkademia.pl - wprowadzą nas w praktyczne zastosowanie tych cech poprzez przytaczanie przykładów tego typu zachowań i twórcze rozwiązywanie problemów. Proces kształtowania inteligencji emocjonalnej może przebiegać już od najmłodszych lat dzieciństwa, ale możemy rozpocząć jej formowanie również w dorosłym życiu. Nigdy nie jest przecież za późno na zmiany, które korzystnie odbiją się na naszym życiu powodując pozytywną zmianę postaw czy zachowań. Inteligencja emocjonalna wesprze nasze codzienne działania, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Psychoterapeuci radzą, by rozpocząć walkę w kształtowaniu własnej osobowości dzięki inteligencji emocjonalnej. Może stanowić to jeden z najistotniejszych elementów naszego życia, ważniejszy niż IQ.

Bowiem według informacji przekazywanych na kursach internetowych z certyfikatem, inteligencja emocjonalna przewyższa pod względem użyteczności IQ, który nie powie nam, jak radzić sobie w sytuacjach stresowych.

Źródło: kurs internetowy z certyfikatem „Inteligencja emocjonalna” NetAkademia.pl

 

NetAkademia.pl
DOTACJE NA INNOWACJE

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

 


Data publikacji: 2013-05-07
Strony: 1

Najważniejsze trendy na edukacyjnym horyzoncie , Uczniom z problemami pozostają prywatne korepetycje. Szkoły nie mają pieniędzy, Bezrobotny student chce zostać przedsiębiorcą, WŁASNOŚĆ = JASNOŚĆ Projekt programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” , Raport „EFS – End of Financial Support. Przyszłość rynku szkoleń w Polsce”,