Mamy 8512 aktualnych szkoleń oraz 5280 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Inżynier na obcasach - nowa akcja SGGW

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w Warszawie zainaugurowała akcję "Inżynier na obcasach". Ma ona promować 17 kierunków studiów, na których panie mogą uzyskać tytuł inżyniera. "Chcemy odkłamać to, że dziewczyny nie studiują na kierunkach inżynieryjnych - u nas studiują. Nie straszmy maturzystek, że nie mogą zostać inżynierami" - apeluje w rozmowie z PAP rzecznik uczelni, dr inż. Krzysztof Szwejk.

"Średnia w SGGW jest taka, że 60 proc. studentów naszej uczelni to dziewczyny. Na niektórych kierunkach inżynieryjnych ta proporcja się utrzymuje, a na innych - takich, jak budownictwo - w zależności od roku studentki stanowią około 25-30 proc. Studia inżynieryjne to kierunki przyjazne kobietom" - przekonuje dr inż. Szwejk.

Jak informuje patron medialny akcji - portal www.inżynierka.pl, SGGW jest postrzegana jako uczelnia rolna. Tymczasem spośród 29 kierunków aż na 17 można zdobyć tytuł inżyniera.

Studia inżynierskie pierwszego stopnia to: architektura krajobrazu, budownictwo, gospodarka przestrzenna, informatyka, inżynieria środowiska, leśnictwo, ochrona środowiska, ogrodnictwo, rolnictwo, technika rolnicza i leśna, technologia drewna, technologia energii odnawialnej, technologia żywności i żywienie człowieka, towaroznawstwo, zarządzanie, inżynieria produkcji i zootechnikę.

Jedenaście pozostałych kierunków to studia licencjackie. Weterynaria jest kierunkiem prowadzonym w trybie jednolitym, kończącym się uzyskaniem tytułem magistra.

"W przeciwieństwie do wielu kierunków na uczelniach stricte technicznych, takich jak mechatronika czy budowa maszyn, SGGW proponuje o wiele bardziej kobiece kierunki,  takie jak gospodarka przestrzenna, ochrona Środowiska czy technologia żywności" - zauważają autorki portalu. Podkreślają jednocześnie istnienie modnych i nowatorskich kierunków, jak np. technologia odnawialnej energii.

Portal www.inzynierka.pl jest tworzony przez absolwentki uczelni technicznych m.in. Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Wageningen Uniwersity w Holandii.

SGGW buduje własną stronę internetową akcji - http://www.inzyniernaobcasach.pl/ KOL

źródło: Serwis PAP Nauka w Polsce
www.naukawpolsce.pap.pl

 


Data publikacji: 2010-05-31
Strony: 1

Konferencja w Poznaniu. „Innowacyjne zarządzanie w oświacie. Poczucie własnej wartości”, Edukacja sporo kosztuje. Ale i tak jeszcze za mało. , Rozwój edukacji w Polsce na tle innych krajów europejskich – najnowszy raport Komisji Europejskiej, Nowa edukacja medialna w społeczeństwie ryzyka i katastrof, Wizja kształcenia młodzieży w Europie w 2025 r. ,