Mamy 9326 aktualnych szkoleń oraz 5255 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

"Lato z nauką" w gdańskim Centrum Hewelianum

Zimne wtorki, kosmiczne środy i magnetyczne czwartki, to nazwy warsztatów naukowych, które podczas wakacji organizuje Centrum Hewelianum w Gdańsku. Akcja "Lato z nauką" - w trakcie której Centrum zaproponuje całkiem odmienny i oryginalny sposób na wypoczynek w mieście - potrwa od 6 lipca do 27 sierpnia.

Jak informuje przedstawicielka Centrum Lucyna Rokitiańska, zajęcia będą się odbywały od wtorku do piątku w godzinach 10-11.30.

Uczestnicy "zimnych wtorków" skorzystają z warsztatów z wykorzystaniem ciekłego azotu i suchego lodu. Przebieg "kosmicznych śród" będzie uzależniony od warunków atmosferycznych. W słoneczne dni goście będą obserwowali Słońce przez teleskop i poznawali charakterystyczne elementy widoczne na powierzchni gwiazdy. W przypadku pochmurnego nieba, skorzystają z zajęć z wykorzystaniem programu "stellarium" oraz dodatkowych pomocy dydaktycznych z dziedziny astronomii.

"Magnetyczne czwartki" będą okazją do przyjrzenia się zjawiskom magnetycznym. Uczestnicy warsztatów poznają zachowanie magnesu w miedzianej rurze i magnetyczne właściwości nadprzewodników. Dowiedzą się, na czym polega działanie ziemskiego pola magnetycznego, elektromagnesów, indukcji elektromagnetycznej. Warsztaty zilustrują ciekawe eksperymenty.

"Piątki rozmaitości" to z kolei warsztaty poświęcone różnym zagadnieniom naukowym. Będzie można obejrzeć nietypowe zjawiska związane z ruchem powietrza, a w ramach warsztatów "Spektroskopia, czyli nauka o duchach" zobaczyć doświadczenia poświęcone składaniu barw i rozszczepieniu światła. Optyka geometryczna będzie tematem spotkania pt. "Światło u psychiatry, czyli o świetle, któremu odbija i które się załamuje". Pod hasłem "Nie wierz własnym oczom" odbędą się zaś zajęcia poświęcone złudzeniom optycznym.

Szczegółowe informacje na temat Centrum Hewelianum są dostępne na stronie: www.hewelianum.pl

źródło: Serwis Pap Nauka w Polsce
www.naukawpolsce.pap.pl

 


Data publikacji: 2010-07-05
Strony: 1

Będzie więcej pieniędzy na unijne szkolenia, III Otwarta Konferencja Lean - notatka prasowa podsumowująca, "Euro na edukację" ruszyło w styczniu - wywiad z koordynatorem ogólnopolskiego projektu edukacyjnego., Receptura skutecznego działania, Łódź. Dni Uczenia się Dorosłych 11-12 września 2010,