Mamy 9509 aktualnych szkoleń oraz 5248 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Otwarte wykłady z fizyki na UAM w Poznaniu

Otwarte wykłady z fizyki na UAM w Poznaniu

Na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpoczęły się wykłady otwarte z fizyki dla młodzieży szkół średnich. Wykłady i doświadczenia poprowadzą pracownicy uczelni i zaproszeni goście. Uczestnicy spotkań będą mogli także zwiedzić pracownie studenckie i niektóre zakłady naukowe. Wydział Fizyki UAM organizuje takie spotkania od dziewięciu lat.

"Tradycja wykładów, prowadzonych przez fizyków uniwersyteckich sięga jeszcze lat 60. - powiedział PAP dr hab. Grzegorz Musiał z Wydziału Fizyki UAM. - W obecnej formule odbywają się od 2001 r., a jej inicjatorami byli dr Stefan Habryło, kierownik ówczesnej Pracowni Demonstracji i prof. Ryszard Naskręcki, Dziekan Wydziału Fizyki UAM, a wsparła ich grupa pasjonatów.

"Nasze wykłady adresujemy przede wszystkim do młodzieży szkół średnich, wykluczamy więc tematy z zaawansowanym poziomem naukowym. Co prawda na spotkaniach poruszane są zagadnienia wykraczające poza poziom obowiązujący w tradycyjnych szkołach ogólnokształcących i technikach, ale na początku wykładowcy przedstawiają odpowiednie wprowadzenie. Chcemy zaszczepić młodzieży naszą pasję badania i wyjaśniania ciekawych zjawisk" - dodaje dr Musiał.

Czytaj więcej...

 


Data publikacji: 2009-11-06
Strony: 1

Psychologia szefa - szef to zawód, Od pracownika do prezesa - pierwsze kroki na rynku pracy, Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości , Czy już w 2012 roku nastąpi koniec świata rynku szkoleń dofinansowywanych?, Prof. ekonomii z USA: u nas studenci płacą, więc wymagają ,