Mamy 9344 aktualnych szkoleń oraz 5255 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Preinkubacja

Jeszcze rok temu student IV roku Automatyki i Robotyki Politechniki Poznańskiej - Michał - miał pomysł na połączenie swojej pasji z biznesem. Wiedzę na temat majsterkowania chciał wykorzystać do wprowadzania dzieci i młodzieży w świat zaawansowanych technologii. Piszemy że Michał pomysł miał, ponieważ...

...dzięki usłudze preinkubacji udało mu się go zrealizować i teraz już prowadzi biznes.
Preinkubacja nam, jako studentom niezorientowanym w prowadzeniu działalności gospodarczej, dała bardzo wiele. Wiadomo, że startując z nowym przedsięwzięciem nie jest się pewnym reakcji rynku. Preinkubacja pozwala na łagodny start. Dzięki współpracy z PAIP oraz AIP PP możemy działać na zasadach podobnych jak prawdziwa firma. Możemy reklamować się na rynku pod swoją nazwą i logo, wystawiać faktury VAT. Działalność preinkubacji jest bardzo trafnym pomysłem, pomocnym wielu młodym przedsiębiorcom. mówi nauczony doświadczeniem Michał Kaczmarek. Ze swoim pomysłem na firmę „Mały Inżynier" był on pierwszym preinkubowanym przez PAIP i AIP PP. Teraz szansę ma kolejnych 10 pomysłodawców.

Czym jest preinkubacja?

Misją preinkubacji jest aktywizowanie młodych ludzi do zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Jednak by pomóc im w podejmowaniu pierwszych kroków oferowana jest pomoc w tworzeniu i sprawdzaniu pomysłów, bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. W Poznaniu w lutym tego roku taką usługę uruchomił Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości (PAIP) i Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Poznańskiej (AIP PP).

Co to oznacza w rzeczywistości?

Osoba pragnąca prowadzić własny biznes zgłasza się do Preinkubatora, z którym podpisuje umowy. Od tego momentu może się zająć „prowadzeniem interesów" pozostając nadal osobą fizyczną, a wszelkimi formalnościami - wystawianiem faktur, rachunków, umów zajmie się Preinkubator mający osobowość prawną. Zaletami takiego rozwiązania są m.in. możliwość nieodpłatnego korzystania z powierzchni biurowej, brak konieczności płacenia składek ZUS, posiadanie opiekuna, pomoc w pozyskiwaniu inwestorów, klientów, a nawet porady prawne. Miesięczny abonament preinkubacji wynosi od 160 do 180 zł.
Naszym celem nie jest zarabianie na usłudze preinkubacji, lecz pomoc młodym przedsiębiorcom w realizacji własnych pomysłów. Właśnie dlatego w naszej usłudze nie ma żadnych ukrytych kosztów ani prowizji. - podkreśla Dariusz Przybył - Dyrektor AIP PP. Preinkubacja daje też możliwość zamknięcia biznesu bez opłat.

Co potem?

Katarzyna Gielniowska - specjalista ds. marketingu PAIP zapewnia, że „jeśli biznes sprawdzi się w warunkach rynkowych, preinkubowany w każdej chwili może wycofać się z działalności w ramach preinkubatora i założyć własną działalność gospodarczą. Nie ponosi przy tym żadnych kosztów, za wyjście Preinkubator nie pobiera żadnej opłaty, nie rości sobie także żadnych praw do biznesu." Pozostanie tylko wziąć prowadzone dotąd przez Preinkubator sprawy w swoje ręce i dalej zarabiać.
Ze szczegółami projektu można zapoznać się w Przewodniku Preinkubacji (który umieszczony jest na stronie www.inventree.pl ).


Szczegółowych informacji udziela:
Katarzyna Komar
+48 784 02 70 58
kkomar@vcg.plData publikacji: 2009-03-02
Strony: 1

Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają absolwentów polskich uczelni., Od przyszłego roku uczelnie wyższe będą śledzić kariery zawodowe swoich absolwentów., Poznaj własne oczekiwania i mocne strony, Pomysły nauczycieli na poprawę edukacji , Brak pracy, czy odpowiednich kandydatów?,