Mamy 9742 aktualnych szkoleń oraz 5205 firm szkoleniowych. Dziś dodano 35 szkoleń.

Sklep internetowy jako szansa na sukces (szkolenie online)

Współczesne czasy, poprzez swój rozwój technologiczny, zwiększyły szanse na sukces każdego! Nie trzeba już tracić pieniędzy na sklepy stacjonarne, lecz zainwestować je w sklep internetowy.
Trafimy dzięki niemu do większej grupy odbiorców.  Sklepy internetowe wyrastają jak grzyby po deszczu. Można w nich znaleźć praktycznie wszystko. Począwszy od usług i bielizny, kończąc na sprzęcie RTV i AGD.


Jednym z problemów, jaki napotkamy na swojej drodze zakładając e-sklep jest ogromna konkurencja. Jednak w erze supermarketów i centrów handlowych ta konkurencja grozi także małym sklepom stacjonarnym. Poprzez sieć łatwiej zaprezentowanie swoją odmienność, wyjątkowość i ciekawą ofertę. Optymalnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie niszy rynkowej, jeżeli decydujemy się na e-commerce. Należy również zastanowić się nad praktycznymi aspektami zakładania sklepu w sieci, aby uniknąć błędów i realizować założone cele.

Sklep internetowy – pełen zalet

Szereg zalet e-biznesu jest niezaprzeczalny. Uświadamiając sobie ilość korzyści z e-commerce, nie przyjdzie nam nawet do głowy, aby założyć sklep stacjonarny. Jest to bowiem prosta metoda pozyskania klientów oraz budowania z nimi długofalowych relacji. Mamy szansę wyjść poza rynek krajowy i w miarę rozwoju firmy poszerzać ofertę na całą Europę, a nawet cały świat. Kolejnym argumentem jest to, że e-sklep nie wymaga stałej obsługi klienta. O zamówieniach bowiem jesteśmy informowani mailowo, tłumaczą eksperci tworzący kursy online. Nie musimy dzięki temu zatrudniać wielu pracowników, co wiąże się z kolejnym obniżeniem kosztów, a tym samym oszczędnością naszych pieniędzy.

Funkcje sklepu internetowego


Poza oszczędnością ważna jest także funkcjonalność. Dzięki temu zyskujemy sporo czasu i oszczędzamy swoje nerwy. O wiele łatwiej jest zarządzać kategoriami i podkategoriami, prościej prezentować aktualne promocje i nowości a system przetwarzania zamówień jest przejrzysty.  Mamy możliwość edycji gamy produktów, obsługi kilku walut i języków oraz tworzenia zaawansowanych statystyk sklepu. Zyskujemy możliwość tworzeniu wielu grup klientów, dzielenia ich na odbiorców hurtowych i detalicznych itp.. Ważna jest także w dzisiejszych czasach, gdy e-sklepów jest tak wiele, możliwość integracji z porównywarkami cen, np. Nokaut, Skąpiec, Radar, Ceneo. Nie zapominajmy także o newsletteracyh przesyłających do stałych klientów, po uprzednim wyrażeniu zgody aktualnej oferty. Spore ułatwienie stanowi także odejście od  kontroli stanów magazynowych. Nie pozostaje nam nic innego jak odbyć kurs internetowy w NatAkademii, zdobyć odpowiednią wiedzę i kwalifikację, które spowodują zmianę na lepsze w naszym życiu!

Źródło: kurs internetowy z certyfikatem „Jak założyć sklep internetowy” NetAkademia.pl

NetAkademia.pl
DOTACJE NA INNOWACJE

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


Data publikacji: 2013-05-09
Strony: 1

Jak się uczyć?, Edukacja Polaków jeszcze nie przez całe życie, Jakich kluczowych kompetencji potrzebują Polacy w XXI wieku?, Studia w dobrym kierunku, Wpłaty na fundusz szkoleniowy kosztem uzyskania przychodów,