Mamy 9326 aktualnych szkoleń oraz 5255 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Szkolenia gwarantujące sukces w 2012

2012 to rok pełen wyzwań więc należy postawić na szkolenia...

Nie ma co się oszukiwać, nadchodzący rok będzie wyjątkowo trudny. Spadek zatrudnienia planuje większość przedsiębiorstw bez względu na branżę. O swoje stanowisko nie będą się martwić jedynie co niektórzy. Aby dobrze przygotować się na nadchodzący kryzys warto już dziś zainteresować się ofertą szkoleń, które mogą zadecydować o dalszych losach naszej kariery.

Jeżeli nie jesteś pewien swojego stanowiska lub dopiero co szukasz pracy, wybór odpowiednich szkoleń z pewnością zwiększy twoją wartość w oczach pracodawcy. Ale w jakim kierunku warto się rozwijać i szkolić, aby odpowiedzieć na potrzeby pracodawców w dobie nadchodzącego kryzysu? Jak wyglądają najbardziej pożądane kompetencje i umiejętności na rynku pracy w 2012 roku?

Zdobądź umiejętności techniczne

Na polskim rynku coraz bardziej brakuje specjalistów obsługujących maszyny i ciężki sprzęt wykorzystywany szczególnie w produkcji. Szkolenia z tego zakresu dotychczas były gwarancją szybkiego zatrudnienia i wysokich zarobków. W nadchodzących roku będzie podobnie. Kurs operatorów spawania czy maszyn sztancujących to tylko niektóre z ofert, które należy poważnie rozpatrzeć jako element swojej kariery.

- Zwykłych pracowników faktycznie nie brakuje. Wystarczy wybrać dowolną osobę, która po jednym dniu jest w stanie samodzielnie pracować na wskazanym stanowisku. Prawdziwy problem mamy ze operatorami maszyn. Tutaj tak zwane przyuczenie to zdecydowanie za mało. Aby móc pracować na maszynie wartej nawet milion złotych potrzeba wyjątkowego doświadczenia i merytorycznej wiedzy. Niestety kto posiadał te dwie zalety zazwyczaj już otworzył własny biznes i zarabia na siebie - mówi Marcin Wójcik z Drukarni Gama.

Polecane szkolenia:

Kursy językowe ciągle w modzie

Znajomość języka obcego to w dzisiejszych czasach obowiązkowe minimum. Pracodawcy wyjątkowo mocno cenią sobie poliglotów i chętnie zatrudniają pracowników posługujących się dwoma lub trzeba różnymi językami. W chwili obecnej najbardziej popularny poza angielskim jest niemiecki, rosyjski i chiński. Dodatkowo w okresie wakacyjnym rynek pracy będzie na podwójnym dopingu - raz, że w okresie letnim nie trudno o pracę, a dwa z powodu organizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej w naszym kraju.

Organizacja przedsięwzięcia na taką skalę wymagać będzie zaangażowania ogromnej ilości pracowników. Według danych szacunkowych Ministerstwa Gospodarki, w gastronomii, hotelarstwie i handlu znajdzie zatrudnienie dodatkowo ponad 100 tysięcy osób. Już teraz warto się przygotować do tego gorącego okresu.

Polecane szkolenia:

Język angielski w biznesie
Techniki skutecznej sprzedaży
Autoprezentacja czyli zareklamuj siebie

Zawód dawno zapomniany?

Likwidacja zawodówek, które pełniły rolę kuźni prawdziwych fachowców, przyczyniła się do dynamicznego rozwoju szkoleń z zakresu praktycznego przyuczenia do zawodu. Znany na całym świecie polski hydraulik już dawno wyjechał do zachodniej Europy, a jego miejsce może zająć każdy kto nauczy się posługiwać kluczem. Dlatego warto poszukać szkoleń uczących zawodu m.in. elektryka lub piekarza.

Choć z powodu niskiego prestiżu poszczególnych zawodów, zainteresowanie tego typu szkoleniami nie było zbyt wysokie, w czasach kryzysu szybko może się to zmienić. Gdy w cenie będzie każda praca, nawet absolwenci renomowanych uczelni będą masowo kończyć kursy z mechaniki pojazdowej.

Polecane szkolenia:

Wstąp do kadry kierowniczej

Pracodawcy w okresie znacznego spowolnienia gospodarczego nie będą czekać z założonymi rękami. Zdecydowana większość z nich będzie szukała okazji na dalszy rozwój a przynajmniej na przetrwanie do lepszych czasów. Będzie to możliwie jedynie dzięki odpowiedniej strategii i wsparcia kadry menedżerskiej, która dzięki trafnym decyzjom wyciągnie przedsiębiorstwo z tarapatów. Dlatego szczególnie ważne będą szkolenia dotyczące tworzenia strategii firmy, kierowania zespołem lub zarządzania łańcuchem dostaw.

- W trudnych czasach bardzo ważna będzie inwestycja w kadrę menedżerką, w liderów którzy mogą poprowadzić firmę w dobie spowolnienia gospodarczego. Potrzebni będą menedżerowie z silną osobowością, którzy potrafią pociągnąć za sobą zespoły funkcjonujące w zmiennych, trudnych do przewidzenia warunkach, niekiedy mocno obciążone zadaniami i często bez dodatkowych motywatorów finansowych - mówi Małgorzata Czernecka, wspólnik HRP, pomysłodawczyni badania "EFS - End of Financial Support. Przyszłość rynku szkoleń w Polsce".

Polecane szkolenia:

Autor: Tomasz Zdunek
Źródło: Edustacja.pl


Data publikacji: 2012-01-13
Strony: 1

Horyzonty edukacji 2011: główne trendy , Dydaktyk musi być pasjonatem, Płynna nowoczesność i edukacja , Nowa edukacja medialna w społeczeństwie ryzyka i katastrof, Nowe oblicze szkolnictwa wyższego ,