Mamy 9134 aktualnych szkoleń oraz 5275 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Szybszy i tańszy sposób tworzenia szkoleń

QuickLessons LCC, jeden z czołowych dostawców rozwiązań rapid e-learning na świecie, pojawił się właśnie na polskim rynku szkoleń. Firma z siedzibą w Miami rozpoczęła współpracę z serwisem Edustacja.pl, wchodząc tym samym po raz pierwszy ze swoim produktem na obszar Europy Środkowo-Wschodniej. Partnerstwo to otwiera drogę do wykorzystania aplikacji QuickLessons do samodzielnego projektowania kursów w technologii Flash przez polskich trenerów, firmy szkoleniowe i szkoły.

Na temat nowego narzędzia do projektowania interaktywnych kursów rozmawiano 20 kwietnia podczas poznańskiej konferencji „Nowoczesne technologie w szkole", której patronuje m.in. serwis samorządowy PAP i portal Oświata.org. Firma QuickLessons, autor aplikacji o tej samej nazwie, specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań rapid e-learningu.

To efektywna metoda kształcenia pracowników dla tych firm, które dysponują małą ilością czasu i budżetu. Może się więc sprawdzać np. podczas wprowadzania nowego produktu na rynek bądź jego modyfikacji, kiedy trzeba szybko i skutecznie przeszkolić kadrę - wyjaśnia Lidia Radziszewska z firmy Edustacja.pl, internetowej bazy kursów i dostarczyciela rozwiązań e-learningowych dla biznesu. To właśnie ta polska firma została wyłącznym dostawcą aplikacji QuickLessons w tym regionie Europy.

Mniejszy budżet firmy na szkolenia

Co odróżnia rapid e-learning od formy pozostałych sposobów nauczania za pomocą Internetu? Głównie to, że skupia się na szybkim przekazaniu wiedzy eksperckiej bez szczególnego nacisku na postać przekazu wykorzystując przy tym proste narzędzia, gdyż dana wiedza ulega częstym zmianom. Tymczasem praca nad przygotowaniem kursów on-line wymaga zaangażowania m.in. grafika, programisty czy metodyka, który współpracuje ściśle z ekspertem w danej dziedzinie wiedzy. -Aplikacja QuickLessons została opracowana tak, by przyspieszyć proces tworzenia profesjonalnego szkolenia on-line i jednocześnie przekazać w atrakcyjny sposób wiedzę, którą dysponuje ekspert. To on ma bowiem wpływ nie tylko na proces tworzenia kursu, ale również na jego ostateczną wersję - mówi Ann Shea z firmy QuickLessons LCC.

Aplikacja ta niesie ze sobą zasadniczą korzyść dla użytkownika - diametralne obniżenie kosztów produkcji szkoleń. Narzędzie QuickLessons pozwala na samodzielne tworzenie interaktywnych kursów osobom bez znajomości technik programowania czy grafiki w dowolnym miejscu i o dowolnej porze - wystarczy dostęp do Internetu.

Autor kursu ma do dyspozycji obszerną bazę gotowych szablonów ekranów, animacji, zdjęć, gier i ćwiczeń, dzięki którym praca nad kursem przebiega szybko i sprawnie. Nie bez znaczenia jest możliwość wgrywania własnych plików np. zdjęć, animacji czy plików video do przygotowywanego szkolenia. Samo jego wykonanie może trwać tylko kilka godzin dzięki zastosowaniu intuicyjnego interface'u aplikacji. Gotowy projekt będzie mógł zostać udostępniony osobom doszkalającym się za pośrednictwem Internetu lub w trybie off-line możliwa do zapisu na różnego rodzaju nośnikach danych (płyty CD czy DVD).

Autor: Daria Duszyńska

Źródło: Edustacja.pl


Data publikacji: 2011-06-07
Strony: 1

Wizja kształcenia młodzieży w Europie w 2025 r. , Święta Wielkanocne w firmie – jak je spędzamy?, Będą ulgi dla pracodawców za pomoc szkolnictwu zawodowemu?, Sztuka wehikułem edukacji (2) , Więcej bezrobotnych skorzysta ze szkoleń i staży z Funduszu Pracy,