Mamy 9337 aktualnych szkoleń oraz 5255 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Uniwersytet Trzeciego Wieku Politechniki Łódzkiej w kolejnym roku akademickim

Podtrzymanie i rozwój sprawności intelektualnej oraz psychofizycznej słuchaczy, niezależnie od ich wykształcenia, płci czy statusu zawodowego jest celem utworzonego w 2006 roku Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Łódzkiej.


„Status słuchacza w obecnym roku akademickim uzyskało 520 osób, tyle też może uczestniczyć w wykładach ogólnych wtorkowych i czwartkowych - mówi Agnieszka Trzupek z UTW PŁ. - Co roku dołącza do nas ok. 100-120 nowych słuchaczy, gdyż zainteresowanie jest coraz większe. Mamy jednak limit ilości przyjmowanych osób, związany z wielkością sali wykładowej".

Zajęcia w danym roku akademickim obejmują dwa semestry. W listopadzie we wtorki słuchacze będą jeszcze mieli okazję wysłuchać wykładów: „Probiotyki w żywieniu człowieka" (17.11) i „Peregrynacje po Europie - Wielka Brytania cz. I" (24.11). Na grudzień przewidziano wykłady: „Peregrynacje po Europie - Wielka Brytania cz. II" (01.12), „Piotr Czajkowski - między realizmem a emocjami" (08.11), „Peregrynacje po Europie - Wielka Brytania cz. III" (15.11). UTW PŁ zastrzega sobie jednak możliwość zmian w programie wykładów.

Zaplanowane zajęcia czwartkowe mają dotyczyć w listopadzie: asertywności (12.11), baroku, inteligencji duchowej, a w grudniu: baroku i wykorzystania swojego twórczego potencjału. W styczniu z kolei mają być omawiane strategie skutecznego porozumiewania się, sposobów na zachowanie spokoju umysłu i baroku.

Wykłady wtorkowe i czwartkowe prowadzone są przez specjalistów z ochrony zdrowia, prawa i finansów, kultury i sztuki, nauk społecznych, psychologii i socjologii oraz rozwoju techniki. UTW PŁ proponuje swoim słuchaczom również lektoraty z języków obcych o różnym poziomie zaawansowania, informatykę, ABC komputera, internet oraz grafikę komputerową dla osób biegłych w obsłudze komputera. W piątki odbywają się spacery po Łodzi. W ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku PŁ proponuje też zajęcia sportowe, plastyczne i kulturoznawcze.

Rekrutacja na rok akademicki 2009/2010 odbywała się od 7 do 11 września i już jest zamknięta z powodu braku miejsc.

Biuro Uniwersytet Trzeciego Wieku PŁ mieści się w Studium Języków Obcych (budynek: B25 S2), przy Al. Politechniki 12, pokój 102, w Łodzi, a jego sekretariat jest czynny w trakcie trwania roku akademickiego. MN

źródło: Serwis PAP - Nauka w Polsce
www.naukawpolsce.pap.pl


Data publikacji: 2009-11-12
Strony: 1

Nauka i praca , Pomysły nauczycieli na poprawę edukacji , Amgen Scholars – szansa na prowadzenie badań na prestiżowych uczelniach, Psychologia szefa - szef to zawód, W Poznaniu rozpoczęły się VI Światowe Dni Innowacji,