Mamy 9346 aktualnych szkoleń oraz 5251 firm szkoleniowych. Dziś dodano 6 szkoleń.

Webinar, webcast, video?

Coraz większa ilość rozwiązań technologicznych wykorzystywanych do realizowania transmisji, organizowania spotkań i szkoleń na żywo powoduje ogromne zamieszanie w definicjach i pojęciach. Razem z Martą Eichstaedt podjąłem się próby sklasyfikowania różnych form współpracy online, transmisji i publikowania video, a także przedstawienia listy dostępnych rozwiązań. Skupiamy się na aspektach szkoleniowych. Ponadto zapytałem ekspertów realizujących wdrożenia omawianych rozwiązań jak wygląda to z ich punktu widzenia i okazuje się, że jedynie 5% klientów znajduje się w świecie nowoczesnych rozwiązań związanych z materiałami video.

Kryteria podziału
ME: Wraz z krok po kroku następującą popularyzacją szkoleń i spotkań transmitowanych przez internet, pojawiły się w języku polskim nowej pojęcia. Są webinary, webcast, videostreaming, transmisje online a także spotkania i warsztaty online.
Moje obserwacje rynku pokazują, że często mamy różne rozumienie tych słów i jest wiele nieporozumień wokół tych haseł a tym samym wokół tego czego możemy się spodziewać zapisując się na przykład na webinar. Piotrze, otwarte pytanie do Ciebie, jakich określeń, na jakie formy przekazu Ty używasz?

PP: Z mojego punktu widzenia sprawa jest dość prosta i pierwszy krokiem jest klasyczny podział na działania, które "dzieją się w tym samym czasie" - synchroniczne i te, które od czasu nie zależą. Mamy więc dwa zbiory bez części wspólnych.

1. Web-spotkania, transmisje i web-konferencje,
2. Wszystkie "casty" (podcasty, webcasty, screencasty), video blogi (vlogi), seriale w stylu webshake.tv itp.

Więcej informacji na: www.blog.2edu.pl

 

 


Data publikacji: 2011-02-16
Strony: 1

Szkolenie z urzędu pracy jest szansą na pracę w księgowości, Bezrobotni nie podejmują studiów podyplomowych, Negocjacje – technika dążenia do sukcesu, Uniwersytet dla Seniorów, Sztuka wehikułem edukacji (1) ,