Mamy 9199 aktualnych szkoleń oraz 5268 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Szkolenie: REKRUTACJA LABORATORYJNA

Kategoria: HR / Rekrutacja

Szkolenie otwarte

Najedź kursorem na daną ikonkę aby dowiedzieć się więcej

Osoba kontaktowa:
M.Krzysztof Bukowski
tel.: (0-22) 723-72-37
email: bukowski@bukowski.eu.com

  • Poleć znajomemu
  • Zadaj pytanie


Tytuł: REKRUTACJA LABORATORYJNA. Sprawdzanie zamiast odpytywania.
Kategoria: HR / Rekrutacja
Metodyka: Ćwiczenia
Opis: W rozmowach rekrutacyjnych najlepiej wypadają na ogół nie ci kandydaci, którzy są najlepiej przygotowani do objęcia interesującego ich stanowiska, ale ci, którzy perfekcyjnie opanowali sztukę uczestniczenia w takich spotkaniach. Rzeczywistym kryterium doboru stają się więc nie umiejętności, wiedza czy predyspozycje, ale zdolność do odczytywania oczekiwań rekrutującego i skuteczność w „mydleniu mu oczu”.

Profesjonalny selekcjoner powinien umieć rozpoznać samoprezentacyjne sztuczki rekrutowanego i skutecznie się od nich uniezależnić. Umożliwia to metoda rekrutacji laboratoryjnej, w której zamiast wyciągać wnioski na podstawie wypowiedzi samego kandydata poddaje się go mini-próbom, pozwalającym zaobserwować jego rzeczywisty potencjał w warunkach laboratoryjnych. W ten sposób można sprawdzić nie tylko wiedzę i umiejętności kandydata, ale też cechy jego psychiki, np. kreatywność, asertywność, funkcjonowanie w warunkach stresu itp.

Rekrutacja laboratoryjna wymaga dużej wrażliwości selekcjonera na informacje zwrotne płynące od osoby rekrutowanej. Jego profesjonalne i etyczne zachowanie podczas spotkania rekrutacyjnego jest gwarancją, że pomimo „poligonowego” charakteru spotkanie będzie dla kandydata atrakcyjne, pozwoli mu lepiej poznać siebie i wzmocni pozytywny wizerunek selekcjonera i firmy, którą reprezentuje.

Uczestnicy szkolenia poznają wybrane techniki stosowane podczas rekrutacji laboratoryjnej oraz uczą się konstruowania takich metod dostosowanych do jednostkowych potrzeb prowadzonych rekrutacji. Ważnym elementem szkolenia jest przedstawienie szczególnych zasad swoistej etykiety, która gwarantuje utrzymanie pozytywnych relacji podczas spotkania rekrutacyjnego oraz buduje korzystny wizerunek firmy rekrutującej.

Szkolenie organizowane jest w formie jednodniowych zajęć warsztatowych. Skierowane jest ono przede wszystkim do osób prowadzących spotkania rekrutacyjne:
* kierowników,
* pracowników komórek personalnych,
* konsultantów zajmujących się doradztwem personalnym
oraz wszystkich zainteresowanych.
Poziom zaawansowania : średnio zaawansowany
Trenerzy: M.Krzysztof Bukowski, założyciel i główny konsultant firmy Bukowski, jest specjalistą w zakresie psychologii organizacji i zarządzania (Uniwersytet Warszawski) oraz prawa pracy (Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu).

Swoje działania M. Krzysztof Bukowski opiera głównie na doświadczeniu zdobytym w trakcie:
* ponad 5-letniej pracy naukowo-badawczej w Pracowni Badań nad Podejmowaniem Decyzji Instytutu Psychologii PAN w Warszawie,
* wieloletniej pracy dydaktycznej na Uniwersytecie Warszawskim,
* wieloletniej pracy na wysokich stanowiskach kierowniczych w przedsiębiorstwach prywatnych, w których odpowiadał za sprawy personalne oraz organizacyjne (m. in.* BRABORK 1993-95, * KAMIS 1995-97, * STAR FOODS 1998-2006),
* usługowych działań konsultacyjnych, doradczych i szkoleniowych prowadzonych na zlecenie przedsiębiorstw i instytucji, m. in. * STAR FASHION, * TUnŻ METLIFE, * ECHO INVESTMENT, * MAT POLSKI PRZEMYSŁ MIĘSNY I DROBIARSKI, * PRZEDSIĘBIORSTWO ENERGETYTKI CIEPLNEJ LEGIONOWO, * GLOBI, * CRDP,* GAZETA POMORSKA, * HR INTERNAL CONSULTANTS, * PS TRADE TRANS, * PROSPERIA i in.,
* aktywnej obecności w środowisku związanym z zarządzaniem zasobami ludzkimi (udział w roli wykładowcy i uczestnika paneli dyskusyjnych na seminariach organizowanych przez wyższe uczelnie, AIESEC, organizacje gospodarcze, media itp.).

M. Krzysztof Bukowski jest finalistą pierwszej edycji KONKURSU na DYREKTORA PERSONALNEGO ROKU, organizowanego przez Redakcję RZECZPOSPOLITEJ i BIGRAM SA.

M. Krzysztof Bukowski jest też autorem licznych publikacji z zakresu organizacji pracy, psychologii pracy, psychologii biznesu, prawa pracy i zarządzania.
 

Poleć szkolenie znajomemu